Завърналият се във Втора лига тим на Нефтохимик Бургас победи Поморие с 1:0 в контролна среща, играна на стадиона в Каблешково. През първата част "шейховете" бяха по-атакуващият отбор и създадоха доста добри положения, но изстрели на Мирослав Радев, Живко Петков и Пламен Тенев не намериха целта. Гол на Цветомир Цонков пък бе отменен заради засада.

След почивката наставникът на Нефтохимик Диян Петков направи шест смени в състава. Галин Димов имаше шанс да открие резултата десет минути след подновяването на играта, но ударът му срещна гредата. Единственият гол беше дело на Михаил Георгиев в 70-ата минута, след като се възползва от подаване на Деян Христов.

Нефтохимик:

Състав първо полувреме
: Андонов, Чахов, Али, Тенев, Радев, Цонков, Костов, Апостолов, Цачев, Петков, Мирославов
Състав второ полувреме: Андонов, Чахов, Али, Радев, Димов, Милков, Молдованов, Георгиев, Ташолов, Мирославов (70-Карамфилов), Христов