Нефтохимик записа поредна победа в контролните срещи от зимната подготовка. Възпитаниците на Диян Петков победиха със 7:1 Розова долина Казанлък. Четвъртата поред проверка за "зеления" тим се игра в Твърдица.

Дебют за мъжкия отбор направиха трима юноши на клуба – близнаците Коста и Генчо Далеви и вратарят Мехмедимин Адем.

Първата част завърши при 3:0. Резултатът бе открит от Димитър Костадинов. За 2:0 се разписа Иван Колев от дузпа, отсъдена заради нарушение срещу него. Третото попадение бе дело отново на Димитър Костадинов.

След почивката "шейховете" добавиха още четири попадения и допуснаха едно в своята врата. Димитър Костадинов реализира хеттрик, а по още един гол добавиха Живко Петков, Емануил Манев и Иван Цачев,

Следващият приятелски двубой е в петък (31-ви януари). В него "шейховете" ще се изправят срещу Добруджа Добрич. Срещата ще се играе на стадиона в Каблешково, с начален час 14:00 часа.

Състав на Нефтохимик: Росен Андонов (75-Мехмедимин Адем), Диян Молдованов (65-Тодор Петков), Цветан Чахов (65-Атанас Ташолов), Пламен Тенев (65-Коста Далев), Мирослав Радев, Цветан Филипов (65-Цветомир Цонков), Емануил Манев, Галин Димов (65-Радослав Апостолов), Кристиян Мирославов (65-Джунейт Али), Иван Цачев, Иван Колев (40-Живко Петков),