Нефтохимик надделя с 1:0 над Ботев Гълъбово, в третата си поред контролна среща от зимната подготовка. Приятелският мач се игра днес, на стадиона в Елхово.

„Шейховете” имаха превъзходство почти през целия мач. Те създадоха доста голови възможности, но атаките им се прекъсваха около границата на наказателното поле. Възпитаниците на Диян Петков отбелязаха единственото попадение в срещата през първата част. В 27-ма минута Ерик Почански напредна на скорост през центъра и подаде към Живко Петков, който финтира вратаря на Ботев /Гълъбово/. На полувремето старши-треньорът направи седем смени в състава. През втората част доминацията на бургаския отбор беше още по-осезаема. Десет минути преди края „шейховете” останаха с човек по-малко, след като Иван Колев получи втори жълт и съответно червен картон.

Следващата проверка е идната сряда /29 януари/, когато Нефтохимик ще се изправи срещу Розова долина /Казанлък/. Двубоят ще е на стадиона в Твърдица, с начален час 14:00 ч.

Състав Нефтохимик /първо полувреме/: Здравков, Молдованов, Ташолов, Тенев, Али, Апостолов, Димов, Манев, Цачев, Петков, Почански

Състав Нефтохимик /второ полувреме/: Андонов, Чахов, Ташолов, Тенев, Али (65 Петков), Дилипов, Цонков, Радев, Манев, Костадинов, Колев