Зловещият порой, излял се над българската столица – София, сложи точка на спора между отборите на ЦСКА и Пирин Благоевград. Тежкият дъжд се изля на почивката, когато двата отбора бяха в съблекалнята, но съдиите отказаха да подновят срещата, след като теренът на „Българска армия” бе подгизнал много и дори дренажната система, инсталирана под тревата не успя да поеме количеството вода.

Иначе, до почивката „червените” водиха с два гола разлика на „орлетата”, след като в рамките на 120 секунди паднаха и двата гола за домакините. Първо в 39-ата Енрике Рафаел откри след солова акция, а в 41-ата Али Соу удвои актива за отбора на Стамен Белчев.

Още във втората минута вратарят на Пирин допусна досадна грешка. Той увисна при центриране отдясно на „червените”, а Енрике засече от малък ъгъл, но не успя да засече топката в рамките на вратата на благоевградчани. В 11-ата минута бранителят Юрген Матей изведе с външен пас Али Соу, но гамбиецът не успя да преодолее вратаря на Пирин. Минута по-късно Антон Карачанаков стреля силно от свободен удар, но Густаво Бусато боксира встрани.

Антон Узунов
48 снимки

Малко по-късно Юга пробва удар от средна дистанция, но топката прелетя над напречната греда на Пирин. В 18-ата минута Енрике Рафаел центрира отдясно остро, а Стилиян Николов легна на шпагат и засече топката към вратата си, но тя се отби в страничната греда на вратата. Пет по-късно Енрике бе изведен вдясно зад гърба на отбраната на Пирин, а офанзивният играч на „червените” бе побутнат в наказателното поле на „орлетата”, но дузпа не беше отсъдена.

В 39-ата минута Енрике Рафаел откри резултата за домакините. Голът бе изцяло "негов", след като открадна топката в средата на терена след слабо изнасяне на топката и напредна. Той имаше вдясно помощ от трима свои съотборници, но реши да стреля с мощен удар в близкия ъгъл на Кисьо и топката се оплете в мрежата - 1:0.

19 снимки

В 41-ата минута отново кошмарно изнасяне на топката от Пирин доведе до втори гол за ЦСКА. Голмайстор стана Али Соу. Той стреля по земя зад границата на наказателното поле и се отби в крака на Бодуров. Траекторията на топката направи така, че прехвърли Кисьо и резултатът стана 2:0.

По време на почивката на ЦСКА и Пирин в София се изля тежък порой. За броени минути теренът на "Българска армия" подгизна и въпреки дренажната система, инсталирана там, то водата нямаше как да се оттече бързо. Така се стигна до решението мачът да бъде прекратен и двата отбора преустановиха участието си в приятелската среща.

Прекратен: ЦСКА - ПИРИН 2:0

1:0 Енрике Рафаел (39)

2:0 Али Соу (41)

Старши треньорът Стамен Белчев определи стартовия състав за контролата срещу Пирин Благоевград.

Стартов състав на ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 19. Иван Турицов, 26. Валентин Антов (к), 18. Брадли Мазику, 2. Юрген Матей, 21. Амос Юга, 8. Греъм Кери, 10. Стефано Белтраме, 13. Юнус Санкаре, 7. Енрике Рафаел, 22. Али Соу

Резерви: 25. Димитър Евтимов, 9. Томи Юрич, 11. Петър Занев, 15. Кристиян Малинов, 17. Тонислав Йорданов, 23. Ахмед Ахмедов, 27. Мартин Смоленски, 28. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 16. Асен Дончев, 5. Йоан Бауренски, 24. Марк-Емилио Папазов.

Стартов състав на Пирин: И. Кисьо, А. Исуф, С. Николов, Н. Бодуров, А. Дюлгеров, К. Станоев, К. Хендерсън, С. Георгиев, Дж. Айна, А. Карачанаков, П. Йорданов