Отборът на ЦСКА загуби от Струмска слава с 2:3 в контролна среща. Двубоят се игра на базата на „червените” в Панчарево.

ЦСКА, чийто тим е на второ място във временното класиране в родния елит, дори губеше с 1:3 от втородивизионния Струмска слава, който пък заема 12-о място във временното класиране във Втора лига.

Воденият от треньора Стамен Белчев тим откри в 6-ата минута с попадение от дузпа на Хеан Бланко. Дузпата бе отсъдена за нарушение срещу Роланд Алберг. В 20-ата минута домакините можеха да увеличат аванса си след като Раул Лое напредна по левия фланг на атаката на ЦСКА и центрира опасно в наказателното поле на Струмска слава, но Хеан Бланко не успя да засече добре.

Струмска слава изравни в 35-ата минута, когато Георги Каранейчев прехвърли с хубав удар Китанов за 1:1.

Първото полувреме приключи при този резултат, а в началото на второто за две минути „червените” получиха два гола. Първо в 52-ата Кристиян Тасев получи отличен пас в наказателното поле на домакините и с глава покачи на 2:1 за Струмска слава. Две минути по-късно, в 54-ата пак Тасев реализира за 3:1.

Футболистите на ЦСКА успяха да намалят пасива си в 67-ата, когато Роланд Алберг завърши добра акция и с хубав удар намали за 2:3.

До края на мача домакините така и не успяха да стигнат поне до равенство в проверката.

ЦСКА бе в състав без деветимата си национални състезатели, а Рубен Пинто получи почивка от старши треньора Стамен Белчев. През второто полувреме наставникът даде шанс на юноши от набор 1999 и 2000-а година.

Сблъсъкът ЦСКА - Струмска слава в СНИМКИ

Развитието на двубоя:

Начало на мача

3' Струмска слава организира атака, която приключа с топка в ръцете на Китанов.

5' Дузпа за ЦСКА за нарушение срещу Роланд Алберг.

6' Гол за ЦСКА! Хеан Бланко бе точен от бялата точка за 1:0 за ЦСКА!

11' Тиаго Родригес опита да изведе съотборник в предни позиции за ЦСКА, но пасът му бе неточен.

15' Центриране на Димитър Петков в атака за Струмска слава, но стражът на ЦСКА Георги Китанов улови топката.

18' Нарушение на Хеан Бланко фронтално срещу вратата на ЦСКА. Петков центрира, но отново не се стигна до нещо по-опасно в наказателното поле на "червените".

20' Раул Лое напредна по левия фланг на атаката на ЦСКА и центрира опасно в наказателното поле на Струмска слава, но Хеан Бланко не успя да засече добре.

22' Роланд Алберг опита да намери свободен съотборник в предни позиции за "червените", но несполучливо.

28' Домакините опитаха да изведат Хеан Бланко в добра позиция, но защитата на Струмска слава се справи.

35' Гол за Струмска слава! Георги Каранейчев изравни за 1:1 след като с хубав удар прехвърли Китанов!

43' Нова атака на Струмска слава внесе напрежение в наказателното поле на "червените", но резултатът остава 1:1.

44' Атака за ЦСКА и следва корнер за "червените". След изпълнението, нищо опасно пред вратата на гостите.

Край на първото полувреме

Начало на второто полувреме

48' Атака за ЦСКА завършва с удар над вратата на съперника.  "Червените" започнаха по-активно второто полувреме.

51' Гостите опитаха да организират нападение, но защитата на ЦСКА се справи далеч пред наказателното поле.

52' Гол за Струмска слава! Кристиян Тасев получи отличен пас в наказателното поле на "червените" и с глава покачи на 2:1 за Струмска слава!

54' Гол за Струмска слава! Гостите поведоха с 3:1 след ново попадение на Кристиян Тасев!

59' Атака за ЦСКА, която приключва с топка в ръцете на вратаря на Струмска слава Радослав Костадинов.

67' Гол за ЦСКА! Роланд Алберг завърши добра акция и с хубав удар намали за 2:3!

69' Атака за Струмска слава, при която Тасев не успя да изведе съотборник в предни позиции.

80' Корнер за "червените", който не доведе до нищо опасно пред вратата на Струмска слава.

82' Атака за ЦСКА, която приключва след като стражът на гостите улови топката.

87' "Червените" са по-активни в последните минути, като опитаха ново нападение, но без да се стигне до попадение.