Новият треньор на Струмска слава (Радомир) Анатоли Нанков се поздрави с първа победа начело на отбора, като неговите футболисти надвиха с 1:0 над Ботев Пловдив II. Единственото попадение в срещата вкара още във 2-ата минута капитанът Борислав Николов.

С този успех радомирци се придвижиха на 11-о място с 28 точки. Анатоли Нанков наследи поста от Юри Васев, а първите му два мача завършиха при равенство и загуба.

Миньор (Перник) пропусна да победи Витоша (Бистрица) и се задоволи само с 1:1. Григор Долапчиев пропусна дузпа пет минути след началото на второто полувреме, но 10 по-късно се реваншира и откри резултата. Бистричани обаче изравниха три минути преди края на срещата.

В дерби на Североизтока Дунав (Русе) падна с 0:1 на свой терен от Лудогорец II с гол на Бранимир Костадинов. /БТА