Спортист Своге записа втора поредна победа във Втора лига. "Шоколадите" спечелиха с 1:0 гостуването си на дубъла на Ботев Пловдив с гол на ветерана Деян Христов в 75-ата минута.

Двубоят започна с пропуск на Деян Христов в 10-ата минута. В 18-ата минута отново той не можа да преодолее вратаря на домакините Хидайет Ханкич.Стражът на пловдивчани блесна с ново фантастично спасяване в 32-ата минута. В края на първата част Никола Гелин можеше да вкара за "канарчетата", но този път и вратарят на Спортист показа майсторство.

През второто полувреме играта и на двата тима бе изпълнена с много грешки. Единственият гол в мача пасна след центриране от фаул, което бе засецено с глава от Деян Христов за 0:1.