Спортист Своге спечели с 1:0 гостуването си на Септември Симитли с гол в добавеното време. В 92-ата минута на мача Георги Николов се превърна в герой за "шоколадите", реализирайки от десетина метра.

Срещата на "Арена Симитли" предложи здрав футбол. Ветеранът Владислав Златинов пропусна на два пъти да накаже Спортист, а гостите отвърнаха с прекрасно изпълнение със задна ножица, но гредата спаси стража Филип Димитров.

През второто полувреме от Септември претендираха за нарушение срещу капитана Тодор Траянов в наказателното поле, но реферът Красен Георгиев прецени, че няма дузпа.

Така трите точки останаха за "шоколадите", които вече са на точка зад Марица Пловдив и държат сигурна позиция в средата на класирането.