Спартак Варна продължава похода си към промоция в елита с нова победа. “Соколите” разбиха с 3:0 у дома Марица Пловдив. Срещата беше от 25-ия кръг на Втора лига.

Мехмед Сабри откри резултата в 44-ата минута, а Янчо Андреев (74) и Георги Чукалов (75) решиха всичко в мача. В 63-ата минута „пиратите” останаха с човек по-малко, след като Йордан Пейчинов беше изгонен.

С успеха Спартак увеличи преднината си на върха във временното класиране, събирайки 52 точки. Марица е осми с 35 точки.

В 8-ата минута домакините получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Янчо Андреев, който обаче не затрудни Николов. Малко след това удар с глава на Домовчийски не затрудни стража на "соколите".

В 22-ата минута Даниел Начев опита да изведе Мехмед зад защитата на "пиратите". Подаването на халфа сполучи, но нападателят не успя да овладее добре топката и позволи на Николов да улови.

В 38-ата минута пред "соколите" се откри нова добра възможност. Андреев се справи с Газиев и Пейчинов и намери Иван Колев. Нападателят отправи силен удар от около 20 метра, но стреля над вратата.

Спартак поведе минута преди края на първата част. Архан Исуф намери Мехмед Сабри отляво в наказателното поле. Деветката на "соколите" си намери коридор за стрелба и със силен шут в далечния ъгъл матира Николов за 1:0.

Първата добра възможност през второто полувреме се откри пред Марица. Гостите получиха право да изпълнят пряк свободен удар малко пред наказателното поле в 55-ата минута. Зад топката застана Домовчийски, чийто удар срещна главата на играч в синьо. Две минути по-късно центриране на Начев намери Ибрям на далечната греда, но защитникът не успя да отправи хубав завършващ удар.

В 63-ата минута "пиратите" останаха с човек по-малко. Иван Колев овладя топката и успя да изведе Начев, който изпревари Пейчинов и се озова сам срещу вратаря, което принуди защитника да го фаулира. Главният рефер Благой Манов изгони с директен червен картон бранителя на пловдивчани. От последвалия пряк свободен удар Начев опита техничен удар, който след рикошет мина опасно покрай вратата.

В 71-ата минута Грънчов опита удар с глава след центриране в наказателното поле на домакините, но не намери очертанията на вратата. Минута по-късно "пиратите" можеше да стигнат до изравнителен гол. Грънчов с далечен извеждащ пас намери Домовчийски, който изпревари Патев, овладя топката и отправи коварен шут, който мина покрай вратата.

В 73-ата минута "соколите" решиха всичко в срещата. Грънчов не успя да изчисти далечен пас на Боев към Андреев. Капитанът на Спартак овладя топката и с удар в близкия ъгъл вкара за 2:0.

Две минути по-късно Сабри проби отдясно и намери Георги Чукалов, който се справи с Газиев и с шут в десния ъгъл направи преднината на своя отбор класическа.

В 85-ата минута Николов спаси вратата си от четвърти гол. Любомиров се озова на стрелкова позиция на границата на наказателното поле и отправи силен удар, който вратарят изби.

Спартак Вн – Марица 3:0

1:0 Мехмед Сабри (44)

2:0 Янчо Андреев (73)

3:0 Георги Чукалов (75)

Спартак Вн: 1. Нисторов, 2. Боев, 3. Ибрям, 13. Исуф, 4. Патев, 17. Цв. Илиев, 10. Андреев, 45. Начев (66 - 14. Любомиров), 7. Бабалиев (57 - 71. Чукалов), 27. Колев (66 - 20. Н. Иванов), 9. Мехмед

Марица: 86. Николов, 20. Пейчинов, 19. Газиев, 66. Лазов (68 - 24. Грънчов), 11. Йорданов, 8. Праматаров (68 - 13. Танчев), 29. Ангелов, 10. Марчев (46 - 21. Маламов), 9. Атанасов, 87. Тонев, 17. Домовчийски