Амбициозният тим на Спартак Варна допусна загуба с 0:2 в гостуването си на Спортист Своге във втория кръг на Втора лига. Варненци, които искат да се завърна в елита през този сезон, не успяха да се справят с “шоколадите”, които от своя страна имаха немалко проблеми в състава си.

И двете попадения паднаха през второто полувреме, когато първо Владимир Семерджиев бе точен от дузпа в 49-ата минута, а няколко минути по-късно Иван Аврамов удвои (67’). Спортист успя да запази преднината си до края на мача и така прибави първи точки в своя актив през този сезон.

Спартак от своя страна тръгна по прекрасен начин похода си към efbet Лига, след като миналия кръг надви актуалния шампион ЦСКА 1948 II, но днес допусна първа грешна стъпка. Следващата седмица “соколите” приемат у дома Янтра, а Спортист гостува в Пловдив на Марица.