Созопол и Царско направиха вълнуващо реми 2:2 в мач от четвъртия кръг на Втора лига.

Двата тима са съседи в класирането с по 5 точки, съответно шести гостите и седми домакините.

В 11-ата минута Симеон Ганчев стреля от дъгата пред наказателното поле, но топката мина на сантиметри от десния стълб на вратата на Созопол.

В 22-ата минута в наказателното поле на домакините се оформи голямо меле, но в крайна сметка созополци успяха да избият.

24-ата минута Деян Христов обстрелва опасно вратата на Царско село, но топката премина над вратата.

При следващия си опит да порази вратата на гостите Деян Христов се отскубна от защитата и технично покрай вратаря направи резултата 1:0 за Созопол.

В 33-ата минута Борислав Борисов от Созопол намери топката от воле, но тя намери външната страна на мрежата.

Обаси от Царско село нахлу дълбоко в пеналта на домакините в 37-ата минута, но не успя да намери нито партньор, нито сам да завърши.

В 42-ата минута Радой Божилов бе близо до изравняването, но ударът му бе спасен майсторски от вратаря на Созопол Теменлиев.

В 54-ата минута в сходна ситуация като при гола на Созопол Радой Божилов се втурна на празно пространство към вратата на Созопол и успя да изравни – 1:1.

В 61-ата минута вратарят на Созопол Теменлиев отрази силен удар отблизо на Айкут Рамадан.

Две минути по-късно Рамадан пак изпробва рефрекса на стража на Созопол и Теменлиев отново отрази.

Страховит удар от фаул отправи защитникът на Царско село в 65-ата минута, но Теменлиев с чудесен плонж изби в корнер.

В 67-ата минута пак Теменлиев трябваше да се намесва решително при шут на Реян Даскалов, за да предотврати гол за гостите.

В 72-ата минута противно на логиката Кристиян Тафраджийски успя да преодолее вратаря на гостите Стоянов и Созопол поведе с 2:1.

В 84-ата минута Тафраджийски, който имаше жълт картон, си изкара наивно и втори такъв, задържайки за фланелката съперник покрай тъчлинията. Това означаваше червен картон за него.

Царско село почти веднага се възползва от това. Симеон Ганчев с едно докосване изведе Любомир Гуцев и той не сбърка за крайното 2:2.

СОЗОПОЛ – ЦАРСКО СЕЛО 2:2

1:0 Деян Христов 28, 1:1 Радой Божилов 54, 2:1 Кристиян Тафраджийски, 2:2 Любомир Гуцев 87

СОЗОПОЛ: Мартин Теменлиев, Георги Радев, Ангел Делчев, Иван Стоев,  Георги Хашев, Станимир Митев, Мустафа Мустафа, Кристиян Пешов, Антони Иванов, Деян Христов, Борислав Борисов. / Резерви: Петко Пацов, Петко Ганев, Стоян Мантаров, Станимир Баев, Михаил Георгиев, Кристиян Тафраджийски, Мирослав Радев/ Старши треньор – Румен Димов

ЦАРСКО СЕЛО: Александър Стоянов, Георги Кременлиев, Любомир Гуцев, Радой Божилов, Симеон Ганчев, Окечуко Обаси, Реян Даскалов, Айкут Рамадан, Галин Минков Евгени Зюмбюлев /Резерви: Боян Пейков, Милен Митев, Любомир Христов, Антонио Хаджииванов, Димитър Коларов, Роналд Донев, Владимир Бахъров/ Старши треньор Тодор Янчев

ЧЕРВЕН КАРТОН: Кристиян Тафраджийски-84 /Созопол/