Септември е едноличният лидер във Втора лига след важен успех над Поморие край морето. Столичани надделяха с 2:1 и изпревариха Етър на върха на подреждането в дивизията.

Домакините откриха резултата в 13-та минута. Тогава страхотен пробив по десния фланг завърши с подаване към точката на дузпата за Христо Лемперов и той със страхотен шут прониза мрежата за 1:0.

Но само десет минути по-късно Септември изравни. Тогава Асен Чандъров се измъкна от засадата и с глава прониза стража на Поморие за 1:1. Този резултат се запази и до почивката, а след нея дойде и развръзката.

В 56-та минута Даниел Пехливанов се измъкна зад защитата, нагласи си топката на десния крак и с бомбен шут вкара топката неспасяемо в мрежата за 2:1. До края домакините изпуснаха един шанс, но така и не се разписаха.

Така Септември взе трите точки и вече има 38 в актива си, с две повече от Етър. Поморие остава на петата позиция с 30 точки и все още има шансове поне за местата за плейофи.