Отборите на Поморие и Несебър изиграха контролна среща на стадиона в гр. Поморие.

Преди началото на срещата двата тима отдадоха почит на футболната легенда на Бургас - Иван Притъргов с едноминутно мълчание.

През първото полувреме домакините играха по-организирано и имаха превес, но гол не бе отбелязан и резултата на почивката остана 0:0.

През второто полувреме играта беше по-изравнена, като двата отбора използваха всичките си здрави състезатели.

Домакините от Поморие нацелиха и греда, а непосредствено след това Ахмед Ахмедов откри резултата 1:0 в полза на Поморие. Малко по-късно гостите от Несебър изравниха след изпълнение на дузпа.

До края на срещата друг гол не бе отбелязан и контролата завърши миролюбиво 1:1.

Следваща контролна среща на Поморие е на 1 февруари (сряда) от 14:00 часа на стадион Поморие срещу Черноморец Балчик.