Пирин победи с 3:0 юношите до 19 години на Левски. Още през първото полувреме „орлетата“ оформиха крайния резултат с три безответни гола.

В 22 минута Хендерсън изпълни остро пряк свободен удар от около 30 метра, а прострелното центриране бе засечено от новото попълнение Димитър Алексиве за 1:0.Десет минути по-късно отново той бе точен с глава след изпълнение на ъглов удар.

В 43-та минута Хендерсън нацели гредата от фаул, а в създалото се след това меле Глоар Антонио отбеляза с глава за класическото 3:0.

През втората част треньорът на Пирин заложи на изцяло нова единайсеторка. Ролите на терена не се промениха и отново „зелените“ доминираха. До нови попадение обаче не се стигна. Все пак Михайлов и Габриел Да Силва уцелиха гредите зад вратаря на Левски.

Това беше и единствената контрола на Пирин в България. В понеделник сутринта, орлетата летят за Турция, където ще се проведе втория етап от подготовката.