Локомотив (София) - Оборище (Панагюрище) 1:0

Нефтохимик (Бургас) - Ботев (Враца) 0:2

В първия си официален двубой за 2018 година Нефтохимик загуби с 0:2 у дома, от лидера във временното класиране на Втора лига - Ботев Враца. Срещата започна с едноминутно мълчание, в памет на футболните легенди Павел Панов и Георги Марков.

През първата част гостите имаха териториален превес и направиха няколко опасни удара към вратата на Нефтохимик.

В 19-ата минута, след поредица от опасни атаки, в рамките на две минути, пред вратата на Ферди Мюмюнов и грешка в отбраната, Йордан Апостолов откри резултата за гостите от Враца.

Десет минути след почивката Нефтохимик остана с човек по-малко, след като капитанът на отбора Станислав Жеков получи червен картон.

В 60-ата минута гостите удвоиха аванса си, чрез Иван Колев. След като Ферди Мюмюнов спаси опасен изстрел към вратата си, Колев остана непокрит в наказателното и умело се възползва от избитата от вратаря топка, оформяйки крайното 2:0.

Литекс - Царско село 0:1

Отборът на Царско село не допусна грешна стъпка при гостуването си срещу Литекс от 18-ия кръг във Втора лига. Възпитаниците на Веселин Великов се наложиха с 1:0 над ловчанлии при изключително тежки метеорологични условия. Единственото попадение вкара щатният реализатор за столичани Светослав Диков, за когото това бе 15-и шампионатен гол през сезона.