Отборът на Царско село победи Септември Симитли с 3:1 в контрола, играна на „Арена Царско село“. Младежкият национал на Кипър Панайотис Лука, който е на проби в столичния тим, отбеляза един от головете.
Втородивизионният Септември стана първия отбор, който отбелязва гол във вратата на „царате“ този сезон, макар и в неофициален мач. В първите четири срещи от efbet Лига тимът на Любо Пенев не допусна нито едно попадение във вратата си.

Гостите от Симитли изненадващо поведоха в 13-ата минута чрез Илия Карапетров, който излезе очи в очи с Михаил Иванов и не сгреши. Царско село изравни в 39-ата минута, когато Мирослав Будинов бе точен след асистенция на Емануил Манев.

В 54-ата минута Царско село поведе с с гол на 19-годишния кипърец Панайотис Лука,  който миналия сезон има 12 мача за словашкия Серед. Преди това в продължение на три години е част от футболната академия на италианския Аталанта.

Крайното 3:1 оформи Борис Галчев малко преди края на срещата от пряк свободен удар.

ЦАРСКО СЕЛО – СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ 3:1

0:1 Илия Карапетров 13
1:1 Мирослав Будинов 39
2:1 Панайотис Лука 54
3:1 Борис Галчев 81

ЦАРСКО СЕЛО: Михаил Иванов, Хулио Родригес, Мартин Кавдански, Васил Божинов, Дилан Мертенс, Ивайло Марков, Симеон Мечев, Емануил Манев, Андерсон Кордейро, Мохамед Брахими, Мирослав Будинов (Джони Пласид, Антонио Георгиев, Борис Галчев, Реян Даскалов, Салиф Сисе, Панайотис Лука)

СЕПТЕМВРИ: Чарли Тейлър, Здравко Карадачки, Кристиян Михайлов, Христо Младенов, Николай Стоилков, Владимир Гогов, Симеон Чакъров, Анатоли Лутейски, Кирил Николов, Илия Карапетров, Доминик Мамча-Симонс (Валентин Обретенов, Йоан Петров, Викторио Георгиев, Дани Тейлър, Даниел Стоянов, Руслан Иванов)