Отборът на Монтана се доближи само на точка от лидера Пирин Благоевград след успеха с 1:0 над Янтра в мач от 14-я кръг на Втора лига. Гола за ценния успех на домакините реализира Илия Русинов в 76-ата минута.

След победата си днес Монтана събра актив от 29 точки, докато Пирин е с 30, но и мач по-малко. „Орлетата” имат за съперник в този кръг Дунав Русе, като мачът между двата тима е утре.

За момента Янтра Габрово остава на седма позиция, но това може да се промени след изиграването на останалите  мачове от кръга. Tова бе първо поражение за габровци като гост от началото на сезона.

Срещата между Монтана и Янтра започна спокойно, без опасни атаки към двете врати. Битката се води предимно в средата на терена, като и двата отбора опитват да вземат надмощие.

Първата сериозна опасност в мача дойде в 28-ата минута, когато Мартин Тошев от Янтра бе изведен по отличен начин в атака. Въпреки добрата възможност, неговият удар мина над гредата, пропускайки шанс да открие резултата.

В 38-ата минута Монтана бе близо до гол, когато Вакадинов отправи опасен удар към вратата на Янтра. Вратарят на гостите обаче реагира бързо и успя да парира удара, запазвайки равенството в мача.

Тактическата битка между двата отбора продължава и през втората част, като липсват чисти голови възможности.

Монтана поведе в резултата с гол на Илия Русинов в 76-ата минута. Русинов бе намерен със страхотен пас в наказателното поле и с хладнокръвие, плъзна топката покрай вратаря в мрежата, правейки резултата 1:0.

FT МОНТАНА - Янтра 1:0

Стадион: Огоста, Монтана

Състави:

Монтана: 30. Васил Симеонов, 20. Борислав Вакадинов, 23. Антон Тунгаров, 4. Никола Борисов, 18. Костадин Илиев, 6. Денис Динев, 24. Уилфред Коуакоу, 14. Виктор Добрев, 9. Филип Ежике, 10. Александър Тодоров, 13 Илия Русинов

Янтра: 12. Борис Груев, 21. Божидар Томовски, 10. Айвън Ангелов, 18. Валентин Цветанов, 19. Ивайло Михайлов, 4. Константин Иванов, 15. Марин Райнов, 22. Мартин Ганчев, 6. Петър Казаков, 71. Тони Иванов, 9. Мартин Тошев