Тимовете на Пирин Благоевград и Монтана завършиха 1:1 в първи двубой от 10-ия кръг на Втора лига. Домакините откриха резултата с попадение на Динов през първата част, но през второто полувреме Атанас Илиев възстанови равенството.

След този хикс момчетата на треньора Владимир Иванов заемат третото място в класирането с актив от 18 точки, колкото има и Локомотив София, но монтанци са с мач повече.

Столичните "железничари" играят в неделя в Радомир срещу Струмска слава.

През първата част Пирин откри резултата в 31-ата минута, когато Мартин Динов се разписа. Монтана съумя да изравни през втората част, когато Балджийски намери добре Тони Тасев, а той пусна пас към Атанас Илиев и той матира вратаря на домакините.

В последните минути на двубоя домакините натиснаха съперника, но Ивайло Михайлов пропусна да се разпише от чиста голова позиция. От своя страна Сергей Георгиев от Монтана опита да матира Пангев в края на мача, като ударът му дошъл отдясно мина на сантиметри от вратата.

След този хикс Пирин е на 6-ото място с 13 точки.