Марица победи с 2:0 Беласица в мач от 7-ия кръг във Втора лига. Станислав Маламов (27) и Веселин Марчев (77) вкараха головете за домакините. Петричани дадоха сериозен отпор особено след почивката, но опитният тим на Марица успя да стигне до трите точки.

Двубоят в Пловдив започна равностойно, но без сериозни опасности пред двете врати. Едва в 24-ата минута Станислав Маламов пусна добър пас към Стефан Попов, който отправи първия удар в мача, но той бе блокиран от бранител на гостите и топката излезе в ъглов удар. Три минути по-късно обаче Маламов реши сам да завърши атаката на своя отбор и с майсторски шут от границата на наказателното поле преодоля вратаря Кирил Георгиев - 1:0.

Голът оживи срещата и в 34-ата минута Беласица можеше да изравни след коварен изстрел от дистанция на Куфре Ета, но стражът на домакините се справи. Три минути преди почивката центриране на Георги Трифонов от десния фланг бе завършено от Валери Домовчийски, чийто удар от въздуха обаче премина попкрай вратата на петричани.

Втората част започна силно за Беласица, но Запро Динев не уцели вратата в 62-ата минута. Секунди по-късно Мартин Русков едва не си вкара автогол, след като отклони остро центриране по земя на капитана на Марица - Домовчийски. В 66-ата минута гостите поискаха дузпа за игра с ръка на Саломон Джеймс, но реферът даде знак играта да продължи, след като топката отскочи от тревата и се чукна в ръката на защитника. Три минути по-късно Виктор Ергин шутира от въздуха, но ударът му премина над напречната греда на Марица.

Въпреки по-добрата игра на гостите след почивката, пловдивчани нанесоха втори удар в 77-ата минута. Резервата Олджай Илиев центрира отдясно и Веселин Марчев отблизо с глава засече топката за 2:0.

МАРИЦА - БЕЛАСИЦА 2:0

Марица: 33. Петър Начев, 19. Мартин Газиев, 5. Димитър Аврамов, 29. Атанас Ташолов, 23. Саломон  Джеймс, 77. Стефан Попов, 24. Ифеани Дейвид, 10.  Веселин Марчев, 21. Станислав Маламов, 17. Валери  Домовчийски-К, 9. Георги Трифонов
Резерви: 86. Илия Николов, 18. Ангел Пеев, 70. Божидар  Шехов, 14. Емилео Макавеев, 8. Сали Садъков, 30. Наско  Христев, 11. Олджай Алиев, 7. Свилен Щерев, 4.  Мирослав Пушкаров
Треньор Николай Димитров

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 5.  Мартин Русков, 22. Валентин Костов, 3. Виктор Ергин, 11.  Таонса Аксел, 2. Куфре Ета, 55. Владимир Гогов, 17. Запро Динев-К, 99. Димитър Иванов, 9. Мариян Вангелов
Резерви: 25. Захари Димитров, 10. Аспарух Смилков, 13.  Атанас Димитров, 7. Аспарух Шамкалов, 4. Динчо Йовчев, 8. Живко Димитров, 20. Мартин Тодорски, 19.  Христо Петров