Дублиращите отбори на Лудогорец и ЦСКА направиха атрактивен мач, в който домакините от Разград стигнаха до инфарктна победа с 3:2 в самия край след няколко обрата.

Двубоят бе последен от 14-ия кръг на Втора лига и бе ръководен авторитетно от красивата съдийка Християна Гутева.

Лудогорци започнаха по-активно и създадоха две чудесни ситуации за гол пред вратата на столичани.

Георги Терзиев с глава бе особено близо до гола в 14-ата минута, но топката премина на сантиметри от левия стълб. Поредния шанс за Лудогорец пропусна Светослав Ковачев, след като упор не успя да довкара отбитата от вратаря Конов топка. Надмощието на разградчани нямаше как да не доведе до резултат.

В 24-ата минута хубава атака на Лудогорец завърши с асистенция на Шоколаров и точен удар на Светослав Ковачев за 1:0. Преслав Ив. Петров бе поредният от Лудогорец, който затрудни вратаря на „червените“ Конов в 29-ата минута. Дубълът на ЦСКА започна с прекрасен гол второто полувреме. Топката стигна до Георги Търтов и с техничен и добре насочен удар той успя да оползотвори първата голова ситуация за гостите, дошла в 51-ата минута – 1:1.

След нови четири минути се стигна до пълния обрат в мача. Удар на Красимир Станоев бе блокиран, но следващият на Стойчо Атанасов вече бе неспасяем – 1:2. Нови две минути и равенството бе възстановено. Славчо Шоколаров отблизо успя да нправи резултата 2:2, след като преди това премина през цялата отбрана на ЦСКА.

В началото на добавеното време удар с глава на Денислав Александров донесе инфарктния успех за дубъла на Лудогорец с 3:2.

Дубълът на ЦСКА е пети с 24 точки, а този на Лудогорец дели 8-9 място с 18 пункта.

ЛУДОГОРЕЦ II - ЦСКА II 3:2

1:0 Светослав Ковачев 24, 1:1 Георги Търтов 51, 1:2 Стойчо Атанасов 55, 2:2 Славчо Шоколаров 57, 3:2 Денислав Александров 90

ЛУДОГОРЕЦ II: Васил Симеонов, Кристиян Димитров, Георги Нетов /82-Веселин Любомиров/, Олег Димитров /60-Томас Цвятков/, Кристиян Григоров, Георги Терзиев, Антонио Георгиев, Ивайло Климентов, Славчо Шоколаров, Светослав Ковачев /49-Денислав Александров/, Преслав Ив. Петров /Резерви: Дамян Дамянов, Преслав М. Петров, Милен Младенов, Петър Петров, Томас Цвятков, Веселин Любомиров, Денислав Александров/ Старши треньор – Галин Иванов

ЦСКА II: Александър Конов, Стойчо Атанасов, Лазар Марин, Валентин Антов, Красимир Станоев, Ангел Лясков, Петър Витанов, Георги Търтов /70-Михаил Кулов/, Павел Головодов /78-Марчело Тенев/, Тонислав Йорданов /88-Добромир Бонев/, Георги Минчев /Резерви: Слави Петров, Мартин Симеонов, Михаил Кулов, Марчело Тенев, Добромир Бонев, Радослав Живков/ Старши треньор – Ивайло Стаменов