Отборът на Лудогорец II записа четвърта поредна победа във Втора лига, след като направи обрат до 2:1 в последния двубой от 15-ия кръг на втория ни ешалон. Капитанът на домакините Николай Христов откри резултата в 11-ата, но Владислав Найденов изравни в 28-ата минута. Тихомир Димитров обаче донесе пълния обрат и победата за "орлите" с гол в 66-ата минута.

С този успех момчетата на Тодор Живондов се изкачиха до шестата позиция с 27 точки. Левски Лом остава на предпоследното 19-о място с едва 7 точки в актива си. В следващия кръг "орлите" гостуват на Марек в Дупница, докато Левски Лом има пътуване до Пазарджик за мач с Хебър.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините успяха да поведат в резултата в 11-ата минута с първата си по-опасна ситуация в срещата. След изпълнение на ъглов удар, при който вратарят на „орлите“ Владимир Росанов се намеси, капитанът на Левски Лом Николай Христов бе на точното място и успя да вкара топката във вратата му – 1:0.

Дубълът на "орлите" обаче изравни в 28-ата минута. След изпълнение на корнер Владислав Найденов успя да засече във вратата на Дамян Дамянов за 1:1.

През втората част обаче гостите стигнаха до пълния обрат. В 66-ата минута вратарят на Левски Лом изпусна топката при центриране, от което се възползва Тихомир Димитров и отблизо успя да добави топката във вратата за 1:2.​

В крайна сметка футболистите на Лудогорец II удържаха преднината си и добавиха нови три точки към актива си.

FT | ЛЕВСКИ ЛОМ – ЛУДОГОРЕЦ II  1:2

1:0 Николай Христов 11'

1:1 Владислав Найденов 28'

1:2 Тихомир Димитров 66'

Стартови състави на двата отбора:

ЛЕВСКИ ЛОМ: 12. Дамян Дамянов – 17. Никола Гавов, 18. Ваньо Иванов, 6. Гален Ненов, 20. Лука Стоянович, 14. Деян Иванов, 15. Лъчезар Георгиев, 4. Николай Христов (к), 21. Петър Генчев, 13. Раиф Мурадов, 9. Андон Гущеров

Старши треньор: Ивайло Василев

ЛУДОГОРЕЦ II: 68. Владимир Русанов, 80. Методий Стефанов, 91. Александър Ганчев, 34. Бранимир Костадинов, 38. Владислав Найденов, 45. Димитър Митков (к), 51. Илкер Будинов, 53. Петко Цанков, 31. Петър Караангелов, 79. Тихомир Димитров, 50. Цветослав Петров

Старши треньор: Тодор Живондов