Локомотив София загуби с 1:2 от втородивизионния Спортист Своге на своя стадион в "Надежда" в последната си контрола преди началото на пролетния дял на шампионата. Стив Траоре откри за "железничарите", но с попадения на Светослав Диков и Радослав Живков съставът от Втора лига стигна до обрат.  Титуляр за "червено-черните" бе левият бек Мики Орачев, който през миналия сезон бе част от ЦСКА 1948. Все още от "Надежда" обаче не са обявили официалното му завръщане.
Домакините поведоха в 28-ата минута, след като Карлос Франса изведе Стив Траоре сам срещу вратаря. Първоначалният му удар бе спасен от Иван Гошев, но стражът бе безпомощен при добавката.

Две минути по-късно Спортист изравни чрез Светослав Диков, който засече с глава центриране от ъглов удар.

В 55-ата минута на мача Спортист постигна пълен обрат. След грешка в отбрана на "железничарите" Радослав Живков се озова сам срещу вратаря и за втори път прати тпоката във вратата на Локомотив. Гредата попречи на гостите да стигнат и трето попадение в края.

Стартовите състави

ЛОКОМОТИВ СОФИЯ: 24. Любенов, 44. Орачев, 13. Рапосо, 4. Димов, 2. Кардосо, 26. Милошев, 10. В. Николов, 21. А. Иванов, 16. Мечев, 11. Франса, 98. Траоре

СПОРТИСТ СВОГЕ: 1. Гошев, 14. Самба, 73. Георгиев, 20. Маджаров, 22. Чиликов, 21. Бастунов, 10. Семерджиев, 99. Н’Сонде, 79. Сиромахов, 9. Живков, 15. Диков