Литекс постигна нова победа във Втора лига и се отдалечи още повече от опасната зона. Ловчанлии се наложиха у дома с 2:0 над Хебър и се изкачиха до 11-ото място в класирането.

Марк-Емилио Папазов откри резултата в 38-ата минута, а осем минути след почивката Никола Георгиев удвои аванса на домакините. В самия край на срещата Митко Митков остави своите съотборници с човек по-малко, след като бе изгонен заради втори жълт картон.

Отборът, воден от Живко Желев, продължава с доброто си представяне в последно време и записа 4-а победа в последните си 5 шампионатни срещи.

Хебър все още се представя колебливо и остава извън местата, даващи право на участие или бараж за efbet Лига.

Пазарджиклии са пети с актив от 55 точки, докато "оранжевите" са на 11-а позиция с 38 пункта.