Отборът на Левски загря за старта на новия сезон в efbet Лига с разгромна победа с 5:0 над втородивизионния Етър Велико Търново. В генералната си репетиция преди началото на кампанията „сините“ демонстрираха чудесна игра, особено през второто полувреме, когато паднаха и петте попадения.

Уелтън откри резултата в 58-ата, а Роналдо удвои в 64-ата минута. Отново Роналдо се разписа в 71-ата, преди Билал Бари да реализира още два гола в 82-ата и 93-ата минута.

Yulian Todorov / LAP.bg
24 снимки

Така столичани записаха общо четири победи в контролите си - над Пирин Благоевград (2:1), над северномакедонския вицешампион Академия Пандев (3:1), и Локомотив София (2:1), както и днес срещу Етър. Те записаха и едно равенство от 1:1 срещу Септември София.

Левски стартира новия сезон в efbet Лига с гостуване на ЦСКА 1948 тази събота (09.07), докато Етър пътува на северозапад за сблъсък с Монтана в първия кръг от Втора лига.

Наставникът на столичани Станимир Стоилов бе решил да остави извън титулярния състав тримата си бразилци - Уелтон, Роналдо и Цунами, а същото важеше и за и Сонко Сундберг. Капитанът Николай Михайлов бе на вратата, а пред него действаха Анте Блажевич, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба и Патрик-Габриел Галчев. Националите Андриан Краев и Филип Кръстев бяха опорни халфове, а Марин Петков, Асен Митков и Илиян Стефанов помагаха на Билал Бари, който водеше атаката.

Антон Узунов
33 снимки

Отзивите след контролата:

Мъри Стоилов с остри думи към Илиян Стефанов: Може да се върне там, откъдето стартира

Първата ситуация в мача дойде в шестата минута, когато Левски беше много близо до откриването на резултата. Филип Кръстев извезе прекрасно зад защитата на Етър Марин Петков в наказателното поле, а флангонвият футболист опита да преодолее вратаря Станислав Нисторов с едно докосване с левия крак, но ударът по тревата с левия крак премина много близо до дясната греда на гостите.

Три минути след това самият Кръстев можеше да реализира, но изстрелът му в наказателното поле беше твърде слаб и право в ръцете на Нисторов.

Топлото време в София затрудняваше играчите и на двата отбора, поради което интересни положения липсваха в следващите минути.

След половин час игра Етър можеше да изненада домакините, но Николай Михайлов спаси великолепно. Защитниците на "сините" на няколко пъти не успяха да изчистят топката в борбата за високата топка в тяхната половина. Впоследствие Анте Блажевич отигра доста нескопосано топката и я постави на крака на Живко Петков, който шутира от воле отляво в наказателното поле, но капитанът на столичани плонжира в десния ъгъл и спаси в ъглов удар.

В 35-ата минута отново Петков обстрелваше вратата на Левски. Този път нападателят шутира директно от пряк свободен удар, а Михайлов бе заел добра позиция и изби над вратата.

В 41-ата минута Блажевич центрира добре в зоната на малкото вратарско поле, където Илиян Стефанов обаче видя топката в последния момент и от около два метра не нанесе точен удар с глава.

На почивката Станимир Стоилов извърши няколко промени в своя състав, като на терена се появиха Уелтън, Роналдо, Цунами, Сонко Сундберг и Пламен Андреев, които замениха Марин Петков, Анте Блажевич, Килиан ван дер Каап, Патрик-Габриел Галчев и Николай Михайлов.

Десет минути след старта на второто полувреме Андриан Краев комбинира с Кръстев пред наказателното поле на гостите, след което топката попадна в Уелтън, която я задържа добре и си освободи пространство за силен удар, който обаче премина над вратата.

Левски откри резултата в 58-ата минута след скоростна атака. С основна заслуга за попадението имаше Роналдо, който пое топката от своята половина и проби през центъра, след което комбинира с Уелтън вляво. Бразилецът напредна добре, влезе в наказателното поле, справи се с двама играчи на Етър и стреля, получи се рикошет в Олег Димитров и прехвърли вратаря Нисторов - 1:0.

В 64-ата минута "сините" удвоиха аванса си. Кръстев намери на левия фланг Уелтън, който проби в наказателното поле и пусна пас към границата на вратарското поле, където Стефанов се размина с топката, но зад него Роналдо не пропусна и отбеляза четвъртото си попадение с екипа на Левски за 2:0.

Левски беше неудържим в тези минути и в 71-ата резултатът стана класически. Отново Уелтън тормозеше защитата на "болярите", като проби отляво и опита удар, който бе блокиран. Топката стигна до Роналдо отдясно в наказателното и с удар от въздуха отблизо реализира втория си гол в мача - 3:0.

В 73-ата минута Роналдо можеше да оформи своя хеттрик. Бразилецът получи от Кръстев отдясно в наказателното поле и стреля ниско по диагонала с десния крак, но Нисторов изби в корнер с една ръка.

Столичани не спряха дотук и стигнаха до четвърти гол в 82-ата минута. Резервата Антоан Стоянов комбинира със Стефанов отдясно, който пък центрира ниско по тревата в наказателното поле, а около точката за дузпа Билал Бари засече отлично във вратата на Етр - 4:0.

В третата минута от добавеното време на мача Бари също реализира втория си гол. Уелтън буквално се подигра с двама футболисти на великотърновци отдясно, след което влезе в наказателното поле и пусна пас към далечната греда, където Бари просто чукна топката в празната врата за крайното 5:0.

FT | ЛЕВСКИ – ЕТЪР ВЕЛИКО ТЪРНОВО  5:0

1:0 Уелтън 58'

2:0 Роналдо 64'

3:0 Роналдо 71'

4:0 Билал Бари 82'

5:0 Билал Бари 90+3'