Отборите на Янтра Габрово и Спартак Варна завършиха при резултат 1:1 сблъсъка си от 32-ия кръг на Втора професионална лига. Точен за гостите бе Виктор Митев, а Тони Иванов оформи крайния резултат.

В шестата минута Преслав Петров засече центриране от свободен удар и моментално стреля, а топката премина встрани от вратата на Иван Дичевски. Малко след това Ивайло Иванов също опита късмета си с удар с глава, но и той бе неточен.

След 19 минути игра Даниел Гаджев стреля мощно от далечна дистанция, но за нещастие на феновете в Габрово нацели сглобката. В 35-ата минута Петър Казаков също прати топката встрани от вратата след директен изстрел от пряк свободен удар.

В края на първата част Мехмед Сабри засече подаване и се освободи добре от противниковата защита, но му липсваше прецизност при завършващия удар. Секунди след това гостите стигнаха до най-доброто си положение. Георги Бабалиев бе изведен със страхотно подаване и потърси близкия ъгъл, но стреля право в тялото на Богомил Цинцарски.

При първата по-сериозна атака през втората част "соколите" стигнаха до попадение. Гостите организираха добра атака, завършила с брилянтен пас на Даниел Начев към Виктор Митев, който оставен абсолютно сам, реализира третия си гол през този сезон.

Домакините съумяха да възстановят равенството в 80-ата минута, когато Тони Иванов се освободи великолепно и матира Иван Дичевски за 1:1.

Последва страхотен шанс за Ибрям Ибрям, който можеше да върне аванса на Спартак Варна, но прати топката далеч над вратата на Янтра.

Така "соколите" събират 59 точки, колкото имат и Етър и Септември София. Янтра, от своя страна, се изкачи на 13-а позиция с 33 точки.

Янтра - Спартак КР 1:1
0:1 Виктор Митев 60'
1:1 Тони Иванов 79'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Янтра: 12. Богомил Цинцарски, 27. Георги Върбанов, 4. Пламен Тенев, 25. Преслав Петров, 55. Денис Динев, 6. Петър Казаков (к), 23. Даниел Гаджев, 22. Никола Колев, 71. Тони Иванов, 10. Ивайло Иванов, 9. Иван Петков

Треньор: Сашо Ангелов

Спартак: 21. Иван Дичевски, 3. Ибрям Ибрям, 6. Генади Луго (к), 11. Виктор Митев, 23. Мартин Василев, 14. Веселин Любомиров, 13. Архан Исуф, 20. Николай Иванов, 7. Георги Бабалиев, 9. Мехмед Сабри, 45. Даниел Начев

Треньор: Стефан Дончев

Съдия: Радослав Гидженов