Хебър спечели с 3:1 гостуването на Локомотив Сф в първи мач от 13-ия кръг във Втора лига. Наско Милев (42) вкара за домакините, Тодор Чаворски (5, 21) и Жак Пехливанов (75) се разписаха за тима от Пазарджик. В последния половин час тимът от Пазарджик игра с 10 души, след като Чаворски бе изгонен за втори жълт картон.
Гостите влязоха по-добре в мача и поведоха още в 5-ата минута. Живко Петков игра като пивот в наказателното поле и върна топката към непокрития Тодор Чаворски, който от 12-13 м не остави никакакви шансове на стража на "червено-черните" Ивайло Василев.

Локомотив Сф опита веднага да върне гола, но за малко да получи ново попадение. В 11-ата минута Йордан Тодоров центрира към Живко Петков, но нападателят на Хебър не успя да достигне топката. Малко след това Йордан Тодоров отправи силен удар, но право в ръцете на вратаря на домакините.

В следващите минути двата отбора си размениха по един неточен удар. Първо Милошев не уцели вратата на Хебър, а след това Красимир Илиев шутира в аут.

Домакините стигнаха до първата си добра възможност в 25-ата минута. Александров стреля опасно от фаул, Чаворски с глава изби, но топката попадна в Педро Ферари, който върна топката в наказателното поле. Вратарят на Хебър улови центрирането, но после изпусна топката и се наложи съотборниците му да помагат за предотвратяване на опасността.

Локомотив Сф се добра до изравняване три минути преди почивката. След продължително разбъркване пред Любенов и няколко блокирани удара, Наско Милев се ориентира най-добре и промуши топката в мрежата на гостите. Преди да премине голлинията топката мина между краката на двама защитници на Хебър.

В началото на второто полувреме пред домакините се откри възможност да направят пълен обрат. В 50-ата минута вратарят на Хебър Любенов напусна наказателното поле и с глава изчисти пред връхлитащия Диков. Топката попадна в краката на Наско Милев, който от близо 35 метра не можа да намери опразнената врата.

Хебър

източник: Антон Узунов

Още в следващата минута "червено-черните" бяха наказани за пропуска си. Йордан Тодоров центрира отляво към Чаворски и голмайсторът с глава прониза за втори път Ивайло Василев.

Шеметната игра и от двата отбора продължи и в 55-ата минута Локомотив Сф пропиля "златна" възможност да изравни отново. Най-активният за домакините Педро Ферари уцели гредата с удар от дистанция, топката се върна при него и този път той пусна към непокрития Диков. Ударът на нападателя обаче бе разочароващ и и гостите си отдъхнаха.

В 61-ата минута Хебър остана с 10 души, след като голмайсторът Тодор Чаворски бе изгонен. Реферът Валентин Железов му вдигна пресилен втори жълт картон за опасна игра срещу Красимир Милошев.

И когато всички чакаха ново изравняване, Жак Пехливанов шокира домакините с трото попадение. Той изненада вратаря Василев с перфектен удар извън наказателното поле за 1:3. Голът донесе безумна радост на наставника на Хебър Николай Митов, който дори влезе на терена.

Този развой на мача наля олово в краката на играчите на Иван Колев и ще се запомни единствено ударът на Александър Александров от фаул в 78-ата минута, който бе избит майсторски от Любенов.

В последните десетина минути "червено-черните" опитаха два удара чрез Диков, но и те не намериха целта. Така Локомотив Сф записа първа домакинска загуба от началото на сезона.

ЛОКОМОТИВ СФ - ХЕБЪР 1:3

0:1 Тодор Чаворски (5)
1:1 Наско Милев (42)
1:2 Тодор Чаворски (51)
1:3 Жак Пехливанов (75)

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев, 2. Педро Ферари, 3 Марио Петков, 23. Мартин Василев-капитан, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 10. Илиян Стефанов, 8. Наско Милев, 7. Александър Александров, 16. Денис Стефанов (46 - 27. Павел Петков), 18. Светослав Диков

Резерви: 1. Цветомир Витков, 22. Владимир Семерджиев, 27. Павел Петков, 30. Тодор Траянов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 6. Михаил Иванов

Треньор Иван Колев

ХЕБЪР: 95 Александър Любенов - капитан, 39. Живко  Хаджиев, 22. Ивайло Тодоров, 24. Цветелин Тонев, 26. Мартин Вълчинов, 20. Жак Пехливанов, 10. Красимир Илиев,  11. Йордан Тодоров, 77. Октай Хамдиев (63 - 19. Георги Каракашев), 15. Живко Петков, 99. Тодор Чаворски

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 17. Александър Димитров, 7. Васил Божинов, 19. Георги Каракашев, 88. Ивайло Лазаров, 23. Стойчо Папазов, 16. Милен Николов