Септември Симитли пое глътка въздух, след като спечели с 2:1 срещу дублиращия тим на Лудогорец в мач  от 18-ия кръг на Втора лига. Домакините вече имат 18 точки и се изкачиха на 14-о място в класирането. Луодгорец II запази шестата си позиция с актив от 30 точки.

Гостите могат да съжаляват за загубата, защото направиха много пропуски. В началото на срещата Хюсеин Кельовлуев излезе очи в очи с вратаря Филип Димитров, но стреля в тялото му. Домакините откриха в 10-та минута от дузпа. Точен бе Даниел Гогов. След попадението Димитър Митков се оказа сам срещу Димитров, но стражът и този път се справи. Септември удвои в 16-та минута с попадение на Запро Динев. До почивката Александър Ганчев можеше да порази целта, но след центриране от корнер засече с глава на сантиметри от гредата. Почивката дойде при този резултат.

През втората част другият централен защитник Тихомир Димитров скочи най-високо при един ъглов удар, но и на него малко не му достигна да се разпише. Попадението за разградчани вкара централният нападател Димитър Митков в 88-та минута.

"Получи се типичен за Втора лига мач. Смятам, че надиграхме съперника, но за жалост не бяхме никак ефективни в атака, след като пропуснахме толкова добри ситуации за гол", коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Тодор Живондов.

СЕПТЕМВРИ СИМ - ЛУДОГОРЕЦ II 2:1

СЕПТЕМВРИ СИМИТЛИ: 13 Филип Димитров, 28 Крум Николов, 4 Димитър Митев, 27 Слави  Косов, 77 Кристиян  Михайлов, 20 Емил Петров, 8 Тодор  Траянов-капитан, 88 Даниел Гогов, 17 Запро  Динев, 19 Васил Божинов, 14 Веселин  Любомиров
Резерви: 24 Антонио Тута, 6 Йоан  Петров, 7 Кирил Мутавджийски, 22 Светослав Димов, 98 Тома  Ушагелов, 66 Христо Младенов, 9 Владислав  Златинов
Треньор Спас Стоименов

ЛУДОГОРЕЦ II: 67 Дамян Христов, 80 Методий  Стефанов, 91 Александър Ганчев, 34 Бранимир Костадинов, 45 Димитър  Митков-капитан, 53 Петко  Цанков, 31 Петър Караангелов, 75 Петър  Георгиев, 79 Тихомир Димитров, 74 Хюсеин  Кельовлуев, 50 Цветослав  Петров
Резерви: 68 Владимир Русанов, 72 Кристиян Райчев, 59 Алекс Луканов, 76 Валентин  Цветанов, 62 Велислав  Минков, 97 Георги Чукалов