Етър победи категорично Миньор Перник с 3:0 в мач от 25-ия кръг във Втора лига. Два гола вкара Ловре Кнежевич (53, 65), разписа се и резервата Христо Христов (78). Гостите завършиха в намален състав, след като техният капитан Андреас Васев бе изгонен шест минути преди края. С успеха търновци излязоха на второ място във временното класиране, на точка зад лидера Спартак Варна.
Двубоят започна с по-активна игра на гостите, които успяха да стигнат до два корнера още в първите пет минути. "Виолетовата" отбрана обаче не позволи да се стигна до опасности за вратаря Господинов. Първият удар в мача обаче бе на сметката на домакините. Отправи го Ловре Кнежевич в 7-ата минута, но след рикошет в крак на защитник топката излезе в ъглов удар. При последвалото центриране на Даниел Младенов най-високо в наказателното поле скочи Николай Дичев, който обаче прати топката право в ръцете на Леонтиев. В 20-ата минута халфът на перничани Емил Ценов опита да изненада стража на Етър с удар от дистанция, но мерникът му се оказа неточен.

Огромен пропуск за Миньор направи Борис Тютюков в 23-ата минута. Той получи топката след неразбирателство между Мариян Иванов и Николай Дичев в наказателното поле, но се забави, което позволи на Здравко Илиев да му попречи да открие резултата. Нападателят все пак успя да отправи удар, който обаче беше спасен от Господинов. Последваха силни минути за Етър с добри атаки по двата фланга, но гостите се справиха с всички центрирания.

На почивката наставникът на перничани Христо Янев пусна в игра звездата на тима Божидар Васев, който пропусна почти цялата зимна подготовка заради контузия. Именно той можеше да открие резултата в 48-ата минута с мощен шут отдалеч, но Анатолий Господинов се разтегна и изби.

Етър поведе в 53-ата минута с гол на Ловре Кнежевич. Здравко Илиев пресече на фланга пас на Мартин Смоленски и центрира към хърватина, който бе забравен в наказатеното поле. Кнежевич не успя да нанесе добър удар, но топката тупна в земята и заблуди стража на Миньор - 1:0.

Гостите натиснаха и създадоха напрежение пред вратата на Господинов, на когото обаче не се наложи да се намесва.

Изненадващо тимът на Веселин Великов стигна до второ попадение в 65-ата минута. Дълго изпълнение на странично хвърляне внесе объркване в защитата на Миньор и Цветомир Тодоров изведе Кнежевич на стрелкова позиция и хърватинът за втори път матира Леонтиев - 2:0.

Отлична реакция на Господинов в 70-ата минута не позволи на "чуковете" да върнат интригата в мача. Стражът на Етър спаси страхотен шут на Ценов от фаул. Резервата на домакините Христо Христов пък пропусна да направи резултата класически в 76-ата минута. Той получи чудесен пас от Кнежевич зад отбраната и опита техничен прехвърлящ удар, който обаче мина над вратата.

Христов все пак се разписа две минути по-късно след грешка на Антон Славчев. Нападателят на Етър се пребори за топката и от малък ъгъл направи 3:0.

Перничани останаха с 10 души в 84-ата минута заради директен червен картон на Андреас Васев. Капитанът на Миньор влезе изключително грубо в краката на Цветомир Тодоров и бе изгонен.

ЕТЪР - МИНЬОР 3:0

1:0 Ловре Кнежевич (53)
2:0 Ловре Кнежевич (65)
3:0 Христо Христов (78)

ЕТЪР: 13. Анатолий Господинов, 84. Здравко Илиев-к, 4. Георги Александров, 29. Николай Дичев, 28. Николай  Янков, 26. Мариян Иванов, 14. Радослав Апостолов, 10. Цветомир Тодоров, 7. Кольо Станев, 22. Ловре Кнежевич, 11. Даниел Младенов

Резерви: 1. Христо Иванов, 6. Кристиян Кънчев, 23. Христо Христов, 16. Уилсон Филипе Де Менезес, 20. Яни Пехливанов, 21. Атанас Кръстев, 8. Христо  Марков
Треньор Веселин Великов

МИНЬОР: 12. Даниел Леонтиев, 20. Андреас Васев-к, 3. Антон Славчев, 23. Павлин Чиликов, 4. Димитър Савов, 5. Веселин Васев, 15 Емил Ценов, 19. Християн Казаков, 17. Запро Динев, 8. Мартин  Смоленски, 10. Борис Тютюков

Резерви: 99. Никола Виденов, 2. Виктор Райчев, 14. Четин Садула, 6. Симеон Русев, 30. Божидар Васев, 9. Методи Костов, 13. Добромир Бонев