Етър показа хладнокръвие и успя да надиграе Беласица с 2:0 в един от най-интересните мачове от 24-ия кръг във Втора лига. Даниел Младенов изведе "болярите" напред в 35-а минута. Хавиер Бетегон реши всичко с гол в 87-а минута.

В първите минути на срещата домакините започнаха по-активно, но не успяха да създадат някакви по-сериозни положения пред вратата на Беласица.

В 19-а минута Мартин Тошев стреля от удобна позиция, принуждавайки Кирил Георгиев да спасява. В последствие беше вдигнат флаг за засада.

В 28-а минута Георги Ангелов успя да стигне до удар с глава след ъглов удар, но той мина над вратата на Георгиев.

Седем минути по-късно "виолетовите" успяха да материализират своето предимство. След изпуснато центриране от Георгиев, Дани Младенов се оказа на правилното място, за да вкара на опразнената врата за 1:0.

През второто полувреме домакините отново показваха по-нападателен футбол и търсеха втория гол, въпреки че в първите 15 минути отново нямаше кой знае какви положения.

След 70-а минута Беласица се активизира и пренесе събитията в половината на Етър. Запро Динев опита удар в 79-а минута, който не представляваше проблем за Християн Славков.

Николай Янков стреля към вратата на домакините в 87-а минута, но много неточно. Само секунди по-късно Бетегон беше изведен зад защитата на Беласица и хладнокръвно завърши покрай Георгиев за 2:0.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ

Етър: 1. Християн Славков, 2. Валери Христов, 15. Георги Ангелов, 23. Христо Митев, 25. Крум Стоянов, 26.  Мариян Иванов, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 8. Мартин Моран, 9. Мартин Тошев, 11. Даниел Младенов-к
Резерви: 13. Иван Дерменджиев, 30. Алехандро Фернандес, 4. Георги Александров, 17. Евгений Илиев, 45.  Емануил Личев, 28. Николай Янков, 34. Олег Димитров, 19. Хавиер Де Леон, 14. Георги Иванов
Треньор Емануел Луканов

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 6. Симеон Бояджиев, 5.  Мартин Русков, 8. Живко Димитров, 9. Мариян Вангелов, 17. Запро Динев, 19. Христо Петров, 20. Марти  Таушанов-к, 22. Валентин Костов, 55. Владимир Гогов, 87. Атанас Чепилов
Резерви: 25. Димитър Пангев, 7. Аспарух Шамкалов, 13.  Атанас Димитров, 99. Димитър Иванов, 4. Динчо Йовчев, 2. Куфре Ета, 10. Аспарух Смилков