Янтра 2019 Габрово се наложи с 1:0 над Черноморец Бургас в последната си проверка от подготвителния лагер кай морето. Мачът се игра на градския стадион в Стралджа.

През първата част на терена преобладаваше битката, а головите ситуации бяха малко.

В 3-ата минута Дани Гаджев даде грешен пас назад, но новото попълнение на „акулите“ Алиун Бадара се засуети и Християн Василев с шпагат изби топката.

Малко по-късно Дани Младенов опита воле след центриране на Казаков, но ударът му беше отразен от стража на "акулите" - Димитър Тодоров.

В 81-ата минута Ивайло Енчев комбинира с Лъчезар Йорданов, който изведе Васил Василев. Младият нападател на Янтра  надбяга защитник и реализира първия си гол със екипа на габровския тим. Това се оказа и единственото попадение в срещата.

Идната седмица Янтра ще изиграе още две проверки – в четвъртък, 8 февруари, срещу втория отбор на Етър и в петък, 9 февруари, срещу дубъла на Лудогорец.