Дублиращият отбор на Лудогорец разби с 5:0 гостуващия Марица на своя стадион "Гнездо на орли" в мач от 24-ия кръг във Втора лига. Преди почивката разградчани вкараха само едно попадение, но през второто полувреме пред вратата на гостите вреше и кипеше и това доведе до четири безответни гола.

Първата чиста ситуация за гол се откри пред пловдивчани в 21-ата минута. Веселин Марчев се освободи от бранител и от около 10 метра стреля опасно, но Дамян Христов с невероятен рефлекс спаси. В 39-ата минута Димитър Илиев напредна по левия фланг и пусна хубав пас по тревата за Цветослав Петров, но сантиметри не достигнаха на плеймейкъра да засече и прати топката в мрежата. Две минути по-късно обаче Петров се реваншира и отбеляза за 1:0, след асистенция на Бранимир Костадинов.

През второто полувреме Тодор Живондов даде шанс на няколко млади играчи и те не го разочароваха. В 56-ата минута Йоан Йорданов удвои аванса, а в 68-ата минута Росен Иванов бе най-съобразителен в наказателното поле и направи разликата класическа. В заключителните минути на два пъти се разписа Владислав Найденов (79, 90+2). Секунди преди последния съдийски сигнал Симеон Вешев бе изведен очи в очи с Дамян Христов, но стражът на "орлите" направи страхотно спасяване и запази мрежата си суха.

"Очаквах труден двубой, но момчетата се справиха на ниво и не дадоха шанс на опитния състав на Марица. Със сигурност трите поредни победи вдъхнаха на отбора увереност и днес всички действаха освободено, благодарение на което се стигна и до този категоричен резултат. Щастлив съм, когато млади момчета като Йоан Йорданов и Росен Иванов грабнат шанса, който им се дава", коментира след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - МАРИЦА 5:0

Лудогорец II: 67. Дамян Христов, 80. Методий Стефанов, 59. Алекс Луканов, 91. Александър Ганчев, 34. Бранимир Костадинов, 62. Велислав Минков, 38. Владислав  Найденов, 51. Димитър Илиев, 17. Жоржиньо, 50.  Цветослав Петров-к, 74. Хюсеин Кельовлуев
Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 45. Давор Илиев, 93. Йоан Йорданов, 35. Петър Кирев, 63. Анастас Пемперски, 76. Валентин Цветанов, 75. Петър Георгиев, 72. Росен  Иванов, 79. Тихомир Димитров
Треньор Тодор Живондов

Марица: 86. Илия Николаев, 19. Мартин Газиев, 22.  Георги Иванов, 5. Димитър Аврамов, 28. Радослав  Апостолов, 23. Саломон Мосес Джеймс, 7. Симеон  Вешев, 21. Станислав Маламов, 15. Христиан Димитров, 10. Веселин Марчев, 17. Валери Домовчийски-к
Резерви: 33. Петър Начев, 70. Айкут Янъков, 18. Георги  Трифонов, 11. Илиян Йорданов, 20. Йордан Пейчинов, 90.  Петър Атанасов, 8. Сали Садъков, 77. Стефан Попов, 30.   Олджай Алиев