ЦСКА победи с 3:1 Локомотив София в контрола, играна на стадион "Българска армия". Головете за "червените" вкараха Алберто Пенярянда (8-дузпа), Тиаго Родригес (65) и Жорди Кайседо (85), Георги Бабалиев (84) се разписа за тима от Втора лига. Така тимът на Бруно Акрапович приключи без загуба зимната си подготовка, като балансът в контролите е пет победи и две равенства.

Преди началото на мача бяха представени футболистите и треньорския щаб на ЦСКА, отборът си направи и снимка за спомен.

25 снимки

Първите минути в двубоя очаквано преминаха под диктовката на домакините. След няколко добри атаки се стигна до 8-ата минута, когато Николай Цветков фаулира Пеняранда в наказателното поле и реферът Ивайло Ненков не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Пеняранда и въпреки че вратарят Митрев усети посоката на изпълнение, резултатът бе открит - 1:0.

Пред Локомотив Сф се откри добър възможност да изравнят от фаул, но ударът на Долапчиев не затрудни Евтимов, който улови топката с лекота. Пак той с ефектно повеждане си отвори място за стрелба в 16-ата минута, но Иван Турицов не му позволи да шутира със самоотвержен шпагат в наказателното поле.

В 21-ата минута Николай Цветков-Демона опита да изненада стража на "червените" директно от ъглов удар, но Евтимов внимаваше и изби. Отново бившият халф на ЦСКА шутира опасно след заучено положение на фаул, но след рикошет топката излезе в корнер.

Джером Синклер пропусна да удвои в 30-ата минута след отлично подаване по зеля отдясно на Пеняранда. Нападателят изпревари защитниците и вратаря, но удърът му излезе в аут.

И втората част започна с по-активна игра на "червените", като още в 53-ата минута Пеняранда показа за пореден път скоростната си техника и завърши атаката с топовен шут, който мина покрай вратата. Две минути по-късно Пеняранда изведе отлично току-що влезлия Бисмарк Чарлс отляво. Резервата навлезе в наказателното поле, но Митрев излезе предвидливо и изби удара му.

Атака по левия фланг бе умело продължена към вътрешността на терена от Бисмарк Чарлс в 65-ата минута, последва пас към Тиаго Родригес и португалецът с математическа точност прати топката в десния долен ъгъл на Митрев за 2:0.
20-ина минути преди края в игра се появи новият таран Жорди Кайседо, който замени Али Соу. В 74-ата минута Бисмарк Чарк пресече подаване в централния кръг на терена и с фантастичен рейд излезе сам срещу Митрев, преодоля го, но завършващият му удар бе избит пред голлинията от защитника на гостите Марио Петков.

В 84-ата минута "червено-черните" намалиха чрез новото си попълнение Георги Бабалиев. Калоян Стефанов измъкна топката на аутлинията от Иван Турицов и върна в наказателното поле към Светослав Диков, който я заложи за Бабалиев и той с премерен шут не остави шансове на Евтимов.

Още в следващата минута обаче ЦСКА стигна до трети гол. Вкара го Жорди Кайседо с глава, след като получи добро подаване отдясно от Тибо Вион.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ СФ 3:1

1:0 Алберто Пенярянда (8-дузпа)
2:0 Тиаго Родригес (65)
2:1 Георги Бабалиев (84)
3:1 Жорди Кайседо (85)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов (в) - 11. Петър Занев (к), 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов - 7. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригес, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто Пеняранда - 22. Али Соу, 24. Джером Синклер

Резерви: 1. Густаво Бусато (в), 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 23. Ахмед Ахмедов,  17. Бисмарк Чарлс, 29. Радослав Живков, 30. Жорди Кайседо

Треньор Бруно Акрапович

Локомотив Сф: 21. Божидар Митрев - 2. Педро Ферари. 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев - 89. Матеус Роча, 22. Владимир Семерджиев, 8. Николай Цветков - 45. Григор Долапчиев, 18. Светослав Диков, 14. Валентин Николов

Резерви: 1. Цветомир Витков, 11. Георги Бабалиев, 26. Красимир Милошев, 6. Михаил Иванов, 16. Денис Стефанов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 9. Калоян Стефанов