ЦСКА 1948 измъкна победа с 3:2 срещу Локомотив Сф в среща от 18-ия кръг във Втора лига. Резервата Валентин Йосков се оказа жокерът за "червените" с гол в 89-ата минута.
"Армейците" поведоха чрез Васил Шопов в 19-ата минута, но домакините направиха пълен обрат. Най-напред Светослав Диков възстанови равенството с попадение в 41-ата минута, след като получи чудесен пас от Семерджиев. Александър Александров със страхотен удар под гредата изведе домакините напред в 48-ата минута. Халфът Янко Сандански с глава направи 2:2 в 68-ата минута. Гол на резервата Валентин Йосков в 89-ата минута донесе трите точки за ЦСКА 1948. Така преди изиграването на останалите срещи от кръга ЦСКА 1948 поведе в класирането с равен брой точки със Септември - по 43.

Двубоят се игра пред празни трибуни на стадион "Локомотив" заради наказанието на домакините след ексцесиите след мача с Хебър. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на голямата българска актриса Стоянка Мутафова.

"Червено-черните" можеха да поведат още в 23-ата секунда, когато вратарят Наумов изби удар на Вачев, а при добавката Диков от 3 метра направи непростим пропуск. По-активната игра на Локомотив Сф доведе и до нов удар в очертанията на вратата на ЦСКА 1948. Илиян Стефанов стреля от въздуха, но не уцели добре топката и за стража не бе проблем да я улови. Съотборникът му Вачев също се опита да притеснява Наумов в 16-ата минута, но и неговият шут бе доста слаб.

Първи до гол обаче стигнаха гостите. В 19-ата минута Денислав Александров центрира от корнер и "забравениият" в наказателното поле Васил Шопов се ориентира най-бързо и прониза Ивайло Василев за 0:1. Попадението стресна домакините и напрежението се пренесе пред тяхната врата. Атаките на футболистите на ЦСКА 1948 ставаха все по-опасни и при една от тях Гущеров пропусна да удвои от удобна позиция.

Едва в края на първата част играчите на Локомотив Сф се отърсиха от шока и погледнаха по-смело към вратата на съперника. Това даде резултат и в 41 -ата минута Владимир Семерджиев разсече защитата на гостите и изведе Диков на голова позиция. Нападателят, който е бивш футболист на ЦСКА 1948, майсторски насочи топката в мрежата за 1:1.

На почивката и двата отбора направиха по една смяна. Треньорът на Локомотив Сф Младен Додич пусна в игра Шоко на мястото на Вачев, а колегата му Йордан Юруков замени Тони Иванов с Борис Тютюков. Домакините влязоха по-добре във второто полувреме и още в 48-ата минута стигнаха до пълен обрат. Александър Александров изненада вратаря Наумов с удар от дистанция и направи 2:1.

Треньорският щаб на ЦСКА 1948 реагира мигновено на попадението - на мястото на централния защитник Богомил Дяков в игра се появи атакуващият халф Валентин Йосков, който застана до Васил Шопов. В линията на отбраната пък се върна Николай Христов. След излизането на Дяков капитанската лента сложи Андон Гущеров.

Въпреки това домакините можеха да отбележат и трети гол в 58-ата минута, но вратарят Наумов отрази опасен удар на Диков. Все пак в 68-ата минута равенството бе възстановено. Центриране на Денислав Александров от левия фланг завари неподготвена "червено-черната" защита и Янко Сандански с глава направи безпомощен вратаря Ивайло Василев.

Гостите продължиха да търсят трите точки, но трудно стигаха до добри положения пред вратата на Локомотив Сф. Все пак настойчивостта им се увенча с успех в 89-ата минута, когато резервата Йосков с диагонален удар донесе трите точки за ЦСКА 1948.

ЛОКОМОТИВ СФ - ЦСКА 1948 2:3

Голмайстор: 0:1 Васил Шопов 19, 1:1 Светослав Диков 41, 2:1 Александър Александров 48, 2:2 Янко Сандански, 2:3 Валентин Йосков 89

Жълт картон: Светослав Диков (Локомотив Сф, 51), Милко Георгиев (ЦСКА 1948, 90)

ЛОКОМОТИВ СФ: 91. Ивайло Василев - 2. Педро Ферари, 23. Мартин Василев, 15. Неманя Иванов, 4.  Мики Орачев - 22. Владимир Семерджиев, 33. Том-капитан,10. Илиян Стефанов, 7. Александър Александров, 77. Цветомир Вачев (46 - 12. Шоко) - 18.  Светослав Диков
Треньор Младен Додич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов - 25. Александър Александров, 21.  Венцислав Василев, 12. Богомил Дяков - капитан (54 - 98.Валентин Йосков), 30. Димо Атанасов - 20.  Янко Сандански, 4. Николай Христов, 71. Тони Иванов (46 - 7. Борис Тютюков) , 11. Денислав Александров (88 - 27. Милко Георгиев), 10. Васил Шопов - 99. Андон Гущеров