Черноморец Бургас и Спартак Варна завършиха 0:0 в морското дерби на Втора лига. Срещата беше от 4-ия кръг на първенството. Двата отбора изиграха много интересен мач, въпреки че голове на "Лазур" не паднаха. "Соколите" бяха в ролята на фаворит, но на терена това не си пролича особено и по-чистите голови положения бяха на сметката на "акулите". През първото полувреме Венцислав Гюзелев не успя да преодолее Георги Георгиев, останал сам срещу него. В края на мача удар на Петър Патев срещна гредата.

Гостите завършиха срещата с девет души, след като Велислав Боев беше изгонен с два жълти картона, а в заключителните минути се получи меле между играчите и щабовете на двата отбора, при което Румен Румевно получи директен червен картон, а Гюзелев от домакините втори жълт.

Черноморец заема 10-о място във временното класиране с 5 точки, докато Спартак е трети с две повече.

Първа добра възможност за гол беше на сметката на гостите. В 7-ата минута Петър Генчев допусна грешка, което позволи на Ахмед Ахмедов да се озове сам срещу вратаря. Нападателят навлезе на скорост в наказателното поле, но Олексей Геловани със страхотен шпагат успя да му отнеме топката точно преди да нанесе удар. В 15-ата минута удар на Венцислав Славов от далечна дистанция не затрудни Георги Георгиев.

В 27-ата минута топката стигна до Румен Руменов пред наказателното поле. Халфът опита параболичен удар, който мина опасно над вратата на Димитър Тодоров. Малко след това Хидает Хюсеин проби отляво и центрира остро. Вратарят на домакините изби топката, която попадна в Георги Мариянов. Халфът отправи силен удар по посока на вратата, но Георги Господинов успя да го блокира. В 36-ата минута силен удар на Виктор Митев след центриране от корнер не намери целта.

В 40-ата минута "акупите" пропуснаха най-добрата възможност от началото на мача. Живко Петков със страхотен пас изведе Венцислав Гюзелев сам срещу Георги Георгиев. Нападателят напредна с топката, а вратарят скъси дистанцията и отрази силния удар на своя съперник.

В 50-ата минута домакините имаха сериозни претенции за дузпа. Геловани изведе Даниел Иванов сам срещу вратаря, като халфът го преодоля и опита да намери опразнената врата от малък ъгъл. Топката обаче рикошира в  крака на направилия шпагат Борислав Вакадинов, след което срещна и разперената му ръка. Футболистите на Ангел Стойков имаха сериозни претенции за дузпа, но главният съдия Стоян Арсов реши, че такава няма.

Три минути по-късно Митев намери Руменов на границата на наказателното поле. Опитният халф отправи техничен удар, който Тодоров успя да избие в корнер. В 54-ата минута Ивей Ромееш проби отляво, стигна до аутлинията и върна към Ахмедов, който от 6-7 метра прати топката над вратата. Натискът на "соколите" продължи и малко след това шут на Виктор Митев беше избит в корнер от вратаря на домакините.

В 66-ата минута гол на Стоян Мантаров беше отменен заради засада. Защитникът засече центриране от пряк свободен удар, но се намираше зад отбраната на гости в момента на подаването.

В 75-ата минута Живко Петков се извиси след отлично центриране на Тодор Чаворски от корнер, но не успя да нанесе силен удар с глава, а топката премина покрай вратата. В 84-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Велислав Боев фаулира грубо Тодор Чаворски и получи втори жълт картон. От последвалото остро центриране на Чаворски Петър Патев насочи топката към вратата на Георгиев, но кълбото срещна страничната греда.

В 89-ата минута напрежението на "Лазур" взе връх. Олексей Геловани попречи на Румен Руменов да изпълни фал, след което изрита топката извън терена. Последва меле между играчите и щабовете на двата отбора. Напрежението беше потушено от главния рефер с директен червен картон за Руменов и втори жълт за Венцислав Гюзелев.

Черноморец Бургас - Спартак Варна 0:0

Черноморец: 12. Димитър Тодоров, 4. Стоян Кижев, 66. Стоян Мантаров, 2. Мариян Димитров, 5. Петър Генчев, 33. Георги Господинов, 23. Олексей Геловани, 30. Даниел Иванов, 88. Венцислав Славов, 10. Венцислав Гюзелев, 9. Живко Петков

Треньор: Ангел Стойков

Спартак: 23. Георги Георгиев, 4. Борислав Вакадинов, 44. Ангел Грънчов, 6. Александър Цветков, 2. Велислав Боев, 13. Георги Мариянов, 5. Йоан Бауренски, 18. Хидает Хюсеин, 10. Румен Руменов, 29. Ахмед Ахмедов, 11. Виктор Митев

Треньор: Валентин Илиев

Съдия: Стоян Арсов

Стадион: "Лазур", Бургас