Черно море записа победа с 2:0 срещу Черноморец Бургас във втората си контрола от зимната подготовка, играна на стадион „Младост“. Попаденията на „моряците“ реализираха Николай Златев и Уеслен Жуниор през втората част.

ПФК Черно море
19 снимки

19-ата минута Мартин Милушев получи пас в половината на Черноморец, напредна и стреля технично, но вратарят на гостите атрактивно изби.

В 28-ата минута Сула се озова на стрелкова позиция и отправи удар по земя в далечния ъгъл, но отново стражът на тима от Бургас успя да се намеси.

В 30-ата минута Мишел Алвес и Исмаил Иса отстъпиха местата си на Кристо Яначков и Велислав Василев.

В 41-вата минута Димитър Жеков от състава на гостите засече с крак опасно центриране от десния фланг, но прати топката встрани от вратата.

На почивката Илиан Илиев направи доста промени. В игра се появиха Иван Дюлгеов, Живко Атанасов, Виктор Попов, Росен Стефанов, Пабло Гарсия, Алекс Фернандес, Уеслен Жуниор, Атанас Илиев, Александър Веселински и Николай Златев. В игра от първата част остана Велислав Василев.

В 52-рата минута Александър Веселински отправи бомбен удар от около границата на наказателното поле, но вратарят на Черноморец спаси.

В 59-ата Борис Стойков смени Велислав Василев. В 60-ата минута Александър Веселински изведе сам срещу вратаря новото попълнение Уеслен Жуниор, който обаче бе затворен от стража и не успя да нанесе удар.

В 69-ата минута Уеслен Жуниор отправи страхотен удар с левия крак, но над вратата. В 71-вата минута Черно море откри резултата. Николай Златев напред и по лявото крило, влезе към дъгата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

В 78-ата минута новото попълнение Уеслен Жуниор удвои преднината на Черно море.

Съставът на Черно море: Християн Славков, Берк Бейхан, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Цветомир Панов, Мазир Сула, Николай Костадинов, Мартин Милушев, Мишаел Алвес, Едгар Пашеко, Исмаил Иса