Отборът на Царско село постигна изключително важна победа в борбата си за класиране в Първа лига. Столичани надделяха с минималното 1:0 над Созопол край морето и еднолично поведоха във временното класиране.

До този момент тимът на старши треньора Веселин Великов заемаше втората позиция в таблицата с равен брой точки с лидера Ботев Враца. След днешния мач обаче, Царско село е едноличен лидер с преднина от три точки.

Скъпоценния гол за тима от София вкара Павел Петков от дузпа през втората част.

През първото полувреме двата тима не успяха да се изненадат, като най-добрата възможност за откриване на резултата бе отново на Павел Петков, чийто удар в 43-ата минута бе спасен от защитник на голлинията.

Развръзката в мача дойде в 64-ата минута, когато гостите стигнаха до дузпа за нарушение на капитана Петър Кюмюрджиев.

С изпълнението на дузпата се нагърби Петков, чийто първи удар бе спасен от Стамен Бояджиев, но при добавката футболистът на гостите не сгреши, пращайки топката с мощен шут под гредата.