Отборът на Ботев Пловдив постигна нова гръмка победа в зимните си контроли, след като надделя над Септември София с 5:1 на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Атанас Кабов откри за гостите от София в 17-ата, а Маркиньос изравни в 21-ата минута.

През второто полувреме отново Маркиньос беше точен в 56-ата минута, след като беше точен от дузпа. Рафаил Пърликов пък си вкара ефектен автогол в 66-ата, а Филип Филипов също се разписа в 83-ата минута. Монир Ал Бадарин оформи крайния резултат в 85-ата минута със своя дебютен гол за Ботев.

Преди срещата пък стана ясно, че звездата на „жълто-черните“ Тодор Неделев се е самоизолирал, тъй като е болен със симптоми на COVID-19.

„Жълто-черните“ футболисти излязоха на терена с фланелки, посветени на Кауза Колежа - изграждането на клубния стадион.

7 снимки

Още във втората минута Мохамед Брахими проби отдясно и подаде към Реда Рабей, който от непосредствена близост стреля в аут. В следващите минути двата тима си размениха по един удар, а в 17-ата минута гостите откриха резултата. Атанас Кабов отправи добре насочен удар от средна дистанция, разписвайки се за 0:1.

В 22-ата минута "канарчетата" изравниха. Па Конате получи извеждащ пас от Реда Рабей и центрира към наказателното поле. Маркиньос засече, вратарят отрази първия удар, но при добавката нападателят на сгреши - 1:1. Три минути по-късно играч на гостите бе изпуснат след центриране от фаул и от чиста позиция стреля право в Георги Аргилашки. До края на първата част липсваха чистите голови положения.

След почивката доминацията на пловдивчани бе тотална. В 47-ата минута Генев стреля неточно с глава, а в 55-ата минута ботевистите получиха дузпа, която бе превърната в гол от Маркиньос - 2:1. Веднага след попадението на домакините в игра за гостите се появи Валери Божинов, който получи овациите на насъбралата се публика.

В 66-ата минута Джеймс Етоо центрира към Реда Рабей, който овладя и на свой ред прати топката към наказателното поле. В него бранител се опита да изчисти, но вкара топката в собствената си врата - 3:1. Последваха два опасни удара на Минков и Генев, които минаха в непосредствена близост до вратата на гостите.

В 84-ата минута Реда Рабей пусна отличен пас към Филип Филипов, който отблизо се разписа за 4:1. Крайният резултат бе фиксиран две минути по-късно, когато Николай Минков проби отдясно и центрира към Монир Ал Бадарин, който отблизо с глава вкара дебютния си гол.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - СЕПТЕМВРИ СОФИЯ  5:1

0:1 Атанас Кабов 17’

1:1 Маркиньос 21‘

2:1 Маркиньос (дузпа) 56’

3:1 Рафаил Пърликов (автогол) 66‘

4:1 Филип Филипов 83’

5:1 Монир Ал Бадарин 85‘

Стартови състави на двата отбора:

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 9. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 15. Джеймс Ето'о, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 25. Станислав Работов

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 17. Николай Минков, 19. Нади Точукву, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Лъчезар Балтанов, 77. Монир Ал Бадарин

СЕПТЕМВРИ СОФИЯ: 21. Димитър Шейтанов, 14. Марио Илиевски, 24. Крис Вълчинов, 13. Симеон Александров, 6. Атанас Кабов, 10. Асен Чандъров, 16. Кристиян Пешов, 22. Асен Георгиев, 11. Мартин Ачков, 4. Иван Арсов, 8. Александър Тодоров

Резерви: 1. Николай Банков, 9. Валери Божинов, 25. Тиаго Барбоса, 2. Илиян Тонов, 19. Алекс Петров, 18. Краси Колев, 26. Георги Иванов, 20. Владислав Узунов