Беласица разби с 3:0 един от кандидатите за влизане в efbet Лига Спортист Своге. „Комитите“ вкараха две попадения още в първия четвърт час – те бяха дело на Живко Димитров и Мариян Вангелов.

Въпреки че още в средата на първата част петричани останаха с 10 души на терена, това не им попречи да запазят суха мрежа и дори да отбележат трети гол. Запро Динев оформи крайното 3:0 от дузпа в 74-ата минута.

С победата Беласица събра 35 точки на шестото място, докато „шоколадите“ са четвърти с 39 пункта.

Едва четири минути трябваха на Беласица, за да поведе. Домакините развиха бързо нападение през центъра, което стигна до Живко Димитров, а той с удар с левия крак намери мрежата на Мартин Величков за 1:0.

Свогенци можеха бързо да възстановят паритета - Русинов стреля от малък ъгъл от фал, но Кирил Георгиев внимаваше и опази вратата си.

Беласица нанесе втория си удар десетина минути след първия. "Комитите" организираха мълниеносна контра по левия фланг, откъдето Запро Динев проби до дъгата. Там се получи щастлив рикошет, а Мариян Вангелов се оказа най-съобразителен и реализира за 2:0.

Точно когато всичко изглеждаше приказно за Бела, Атанас Карачоров опита доста лековато да си спечели дузпа. Изглежда №15 от състава на "комитите" бе забравил за първия си жълт картон и след симулацията, логично, бе изгонен за второто си официално предупреждение.

В 28-ата минута на срещата играчите в бяло сътвориха нова страхотна комбинация, която изведе Вангелов на чиста позиция. Авторът на втория гол обаче стреля много високо от точката на дузпа и пропусна да направи 3:0.

Шест минути преди края на полувремето дойде и най-чистият шанс за Спортист - успоредно подаване отдясно "се разходи" по цялата ширина на вратарското поле, но Русинов не успя да уцели вратата от няколко метра. Още в следващата атака дойде и нова възможност - Семерджиев имаше шанс да стреля от 16-17 метра, но прати топката много над напречната греда.

Второто полувреме започна доста по-мудно от първото. Едва десетина минути след началото му дойде първият по-опасен изстрел, който бе дело на Запро Динев.

В средата на втората част току що появилият се на терена Димитър Иванов се пребори с Богдан Костов и бе препънат от десния краен бранител. Главният съдия Иван Иванов отсъд дузпа, от която Запро Динев не сбърка за 3:0.

"Шоколадите" можеха да върна едно попадение в 78-ата минута, но Георгиев показа страхотен рефлекс и спаси удар на Семерджиев.

FT / Беласица - Спортист Своге 3:0

1:0 Живко Димитров 4`

2:0 Мариян Вангелов 13`

3:0 Запро Динев 75`(д)

Беласица: 1 Кирил Георгиев, 5 Мартин Русков, 6 Симеон Бояджиев, 8 Живко Димитров, 15 Атанас Карачоров, 22 Валентин Костов, 17 Запро Динев, 9 Мариян Вангелов, 19 Христо Петров, 55 Владимир Гогов, 87 Атанас Чепилов

Треньор: Венцеслав Иванов

Спортист Своге: 1 Мартин Величков, 16 Богдан Костов, 22 Павлин Чиликов, 6 Дилян Георгиев, 23 Симеон Чатов, 7 Слав Петков, 8 Владимир Семерджиев, 21 Александър Бастунов, 9 Борис Димитров, 10 Илия Русинов, 14 Лукас Мартинс

Треньор: Петър Колев