Беласица се завърна в професионалния футбол с победа. „Комитите” надвиха с 2:1 Добруджа. Срещата, която беше от първия кръг на Втора лига, се игра в Симитли.

Символичните домакини поведоха в 7-ата минута чрез Мариян Вангелов, а шест минути по-късно Марти Таушанов удвои от дузпа. В началото на второто полувреме гостите останаха с човек по-малко, след като Иван Тренчев беше изгонен. В 84-ата минута Денислав Ангелов оформи крайния резултат.

Беласица започна по-добре мача и откри резултата още в 7-ата минута. Айвън Ангелов напредна с топката и отправи коварен удар от около 20 метра. Вратарят на гостите успя да избие топката, но кълбото попадна в Мариян Вангелов, който от няколко метра не сбърка за 1:0.

В 13-ата минута петричани стигнаха до втори гол. Атанас Карачоров овладя топката отдясно пред наказателното поле, навлезе навътре и беше фаулиран от Ахмед Адемов. Главният рефер Петър Кузев не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Марти Таушанов и с удар в долния десен ъгъл вкара за 2:0.

В 51-ата минута Добруджа остана с човек по-малко. Иван Тренчев фаулира съперников футболист в центъра на терена и получи втори жълт картон.

В 59-ата минута Беласица беше близо до трети гол. Ангелов проби през центъра и намери Вангелов, който падайки успя да отправи удар от около 4-5 метра, но Димитър Илиев успя да се справи.

В 84-ата минута гостите се върнаха в мача. Стефан Статев проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Денислав Ангелов се измъкна от защитата и отправи удар. Георгиев успя да спаси, но топката се върна в Ангелов, който с доза късмет успя да порази целта -  2:1.

Малко след това Вангелов се озова сам срещу Илиев, но отправи безкрайно неточен удар. В 90-ата минута гостите можеше да стигнат и до изравнителен гол. Мирослав Начев беше непрокрит при центриране на Статев отдясно, но стреля с глава на сантиметри от дясната греда.

Беласица - Добруджа 2:1

1:0 Мариян Вангелов (7)

2:0 Марти Таушанов (20-дузпа)

2:1 Денислав Ангелов (84)

Беласица: 1. Кирил Георгиев, 15. Атанас Карачоров, 22. Валентин Костов, 5. Мартин Русков, 7. Аспарух Шамкалов, 55. Владимир Гогов, 10. Айвън Ангелов, 20. Марти Таушанов, 11. Стивън Кирилов, 80. Аспарух Смилков, 21. Мариян Вангелов

Треньор: Иво Тренчев

Добруджа: 1. Димитър Илиев, 18. Петко Цанков, 72. Кристиан Николов, 21. Мирослав Начев, 67. Ахмед Адемов, 28. Иван Тренчев, 10. Ивайло Лазаров, 17. Мартин Милушев, 9. Денислав Ангелов, 31. Андриан Димитров, 11. Стефан Митев

Треньор: Атанас Атанасов