Отборите на Хебър Пазарджик и Струмска слава не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в първия двубой от 28-ия кръг на родната Втора лига. Емануил Манев откри в 44-ата минута, а в 76-ата Радослав Терзиев си отбеляза автогол, за да изравни. Тимът от Пазарджик заема вече еднолично третата позиция с 49 точки, докато радомирци са шести с 45 пункта.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Домакините владееха повече топката в началините минути и се настаниха в половината на своя съперник, но сериозни опасности пред вратата на Драгомир Петков липсваха.

В 11-ата минута Тодор Чаворски стреля директно от пряк свободен удар на сериозна дистанция от вратата, но право в обятията на Петков.

В 24-ата минута Емануил Манев получи пред дъгата на наказателното поле и нанесе удар по тревата, който бе точен, но твърде слаб, за да затрудни стража на гостите.

Четири минути по-късно Манев комбинира с Чаворски, пред когото имаше свободно пространство за изстрел. Нападателят нанесе силен изстрел от границата на наказателното поле, но топката прелетя малко над напречната греда.

В 36-ата минута дойде и най.чистата ситуация дотук в мача. Ивайло Найденов се включи отдясно по атаката на Хебър и центрира в наказателното поле, където Ивайло Михайлов отправи удар с глава от границата на вратарското поле, но отново над гредата на Петков.

Минута преди края на първата част Хебър нанесе своя удар. Топката беше центрирана от ъглов удар в  наказателното поле, където Михайлов отклони с глава към задната греда, където Манев бе оставен съвсем сам и също с глава засече във вратата на Петков за 1:0.

Още в първата минута след почивката домакините имаха шанс, но удар на Китан Василев с левия крак мина встрани. В средата на частта играч на госитте бе изведен добре зад отбраната на домакините и стреля покрай стража Дебърлиев, но страничният съдия вдигна флага за засада.

Около четвърт час преди края Янев спря добре една топка на фланга, възползва се от подхлъзване на съперник и опита да подаде фронтално срещу вратата на Слишков, но на пътя на кълбото застана Радослав Терзиев, който си отбеляза автогол с непремерено действие.

Две минути преди края на редовното време гостите развиха добра контраатака на върха, на която се озова резервата Попович. Той обаче бе притиснат добре от отбраната на пазарджиклии и загуби топката на добра позиция.

FT | ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК - СТРУМСКА СЛАВА 1:1

1:0 Емануил Манев 44'

1:1 Радослав Терзиев 76` (автогол)

Стартови състави на двата отбора:

ХЕБЪР ПАЗАРДЖИК (4-2-3-1): 1. Петър Дебърлиев - 98. Георги Търтов(жк), 24. Томислав Папазов, 18. Радослав Терзиев, 11. Цветелин Тонев (к) - 6. Ивайло Найденов(жк), 34. Олег Димитров - 10. Китан Василев, 39. Ивайло Михайлов, 12. Емануил Манев - 99. Тодор Чаворски

Старши треньор: Николай Митов

СТРУМСКА СЛАВА (3-4-3): 12. Драгомир Петков - 11. Денислав Мицаков, 6. Димитър Петков, 3. Румен Сандев - 77. Марио Дилчовски, 22. Антон Тунгаров, 8. Георги Янев, 15. Богдан Костов - 7. Кристиян Слишков, 9. Цветомир Цанев, 2. Борислав Николов (к)

Старши треньор: Юрий Васев

Главен съдия: Ристем Карагарен, град Асеновград