Петорна смяна 15 минути преди края на мача донесе контролен успех за Левски над Локо Сф с 2:1.

Проверката се игра на стадиона на втородивизионния тази година Локомотив пред около 1200 зрители.

Люпко Петрович бе заложил на доста млади момчета в стартовия състав на Левски, но в 74-ата минута пусна петима от водещите титуляри на „сините“ в официалните мачове.

Най-напред един от тях - централният бранител Александър Александров, си изкара червен картон за задържане на откъсващ се съперник. Трябваше да напусне веднага, а другият Сашо Александров изтича да се върне на терена, след като току-що бе сменен. Левски продължи с 11 на терена.

Левски поведе с гол на Сандберг с глава. Той обаче трябваше да бъде сменен, защото удари лошо именно главата си малко преди гола в 5-ата минута и скоро се почувства зле.

Локо Сф изравни след лоша намеса на вратаря на Левски Чворович, който изпусна лека топка и Димитър Георгиев вкара в 27-ата за 1:1.

До 75-ата минута мачът течеше равностойно, но пускането на значителен брой от „сините“ титуляри наклони везните в тяхна полза.

Франсис Нар с отмерен удар от пеналта донесе победата на Левски в 83-ата минута.

Следихме мача минута по минута в Gong.bg.

1 - Начало на мача

2 - Шведът от Левски Сандберг получава вече две минути медицинска помощ.

5 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 0:1. Центриране на Боримиров от корнер и Сандберг, с глава бележи първия гол в мача.

Наставникът на Левски Люпко Петрович е избрал позиция на трибуните, за да гледа мача отвисоко. На мача присъстват около 1200 зрители.

13 - Центриране отдясно на Хадзилиадис, Димитър Георгиев засича с глава, но топката минава встрани от вратата на Левски.

14 - Сандберг, който вкара гола с глава очевидно продължава да има проблем точно с нея и напуска под аплодисментите на левскарите. Сменя го младият Иван Калиджийски.

18 - Голямо разбъркване пред вратата на Левски, няма кой от Локомотив да нанесе удар.

27 - ГОЛ ЗА ЛОКО СФ - 1:1. Димитър Георгиев стреля слабо, в ръцете на Чворович, но той изпуска топката. При добавката Георгиев не бърка и изравнява резултата.

40 - След размяната на голове играта е равностойна.

40 - Удар на Дани Пеев с глава, но слаб и в ръцете на Чворович.

45 - Край на първото полувреме.

46 - Начало на второто полувреме.

51 - Корнер за Левски, след него неточен удар с глава на Петър Иванов.

54 - Левски опитва натиск в началото на второто полувреме, засега безрезултатен.

57 - Удар на Прохазка, рикошет и корнер за Левски. Опит за контра на Локомотив след това - безуспешен.

65 - Активизиране в редиците и на двата отбора през втората част, но липсват ударите.

65 - Претенция за ира с ръка на играч на "сините" в пеналта на Левски, няма съдийски сигнал.

72 - Пропуск на Мисяк, който стреля от изгодна позиция по диагонал, но покрай вратата на Левски.

74 - Петорна смяна в състава на Левски. Петрович вкарва обичайните титуляри Нар, Адениджи, Де Нойер, Аниете, Александров.

75 - Червен картон за Александър Др. Александров от Левски. Само минута, след като се появи на терена, той спъна откъсващ се съперник и бе изгонен. Другият Сашо Александров обаче се връща на терена. Левски продължава с единадесет.

83 - ГОЛ ЗА ЛЕВСКИ - 1:2. Франсис Нар намери добре топката вътре в пеналта на Локомотив и с остър удар изведе Левски напред.

86 - Към края на мача и емоциите се повишиха и феновете на двата тима се разпяха и започнаха да се закачат със скандирания.

87 - Нар отблизо не успя добре да засече топката и я прати в аут.

90 - Край на мача - Левски спечели с 2:1 това контролно дерби с Локо Сф.

ЛОКО СФ – ЛЕВСКИ 1:2

0:1 Симон Сандберг 5 1:1 Димитър Георгиев 27, 1:2 Франсис Нар 83

ЛОКО СФ: 1 Цветомир Витков /46-Александър Любенов/, 17 Анестис Хадзилиадис /65-Кристиян Николов/, 23 Емил Виячки, 6 Вилиян Комитски /87-Слави Паскалев/, 19 Денис Пидев, 5 Йоргос Бзукис /58-Златко Бонев/, 8 Богомил Христов, 7 Даниел Пеев, 11 Калоян Ангелов /58-Йордан Ризов/, 15 Владислав Мисяк /87-Борис Мидилев/, 9 Димитър Георгиев /66-Калоян Бонев/ / Резерви:22 Александър Любенов, 14 Калоян Бонев, 16 Йордан Ризов, 18 Златко Бонев, 21 Борис Мидилев, 3 Слави Паскалев, 4 Васил Вакадинов, 13 Кристиан Николов/ Старши треньор – Ангел Колев.

ЛЕВСКИ: 21 Иван Чворович, 23 Симон Сандберг /17-Иван Калиджийски/, 25 Александър Ем. Александров /74-Александър Др. Алексанров/, 8 Иво Аларгов /74-Франсис Нар/, 3 Галин Иванов, 75 Алекс Боримиров /46-Петър Иванов, 74-Антонио Аниете/, 16 Атанас Кабов /74-Джереми де Нойер/, 15 Роман Прохазка, 27 Мехди Бурабия /65-Мехди Бурабия/, 22 Виктор Генев, 10 Венцислав Христов /74-Бабатунде Адениджи/ /Резерви: 29 Боян Йоргачевич, 7 Франсис Нар, 17 Бабатунде Адениджи, 5 Александър Др. Александров, 8 Джереми де Нойер, 20 Антонио Аниете, 19 Петър Иванов, 6 Иван Калиджийски, 88 Борислав Йорданов// Старши треньор – Люпко Петрович.