Отборът на ЦСКА победи Кариана Ерден с 3:1 в приятелска среща, играна на базата в Панчарево. Цветомир Тодоров откри за гостите в 32-ата минута, но само три по-късно Тиаго Родригес възстанови равенството. Отново Тиаго в 72-ата минута отбеляза и донесе пълния обрат. В последната минута на мача пък резервата Али Соу оформи крайния резултат 3:1. Като цяло тимът на Милош Крушчич беше по-добрият отбор на терена и заслужено се поздрави с успеха, който можеше да бъде и по-изразителен , но пропуски направиха редица от играчите в червен спортен екип.

В мача заради различни контузии участие не взеха Томи Юрич, Митко Митков и Иван Турицов. Очаква се Юрич и Турицов да подновят пълноценни тренировки до края на седмицата. В момента те се готвят индивидуално във фитнеса. По-дълго ще отсъства Митков.

ЦСКА - КАРИАНА ЕРДЕН 3:1

0:1 Цветомир Тодоров 32'

1:1 Тиаго Родригес 35'

2:1 Тиаго Родригес 72'

3:1 Али Соу (д) 90'

Първата по-опасна ситуация дойде чак в 17-ата минута, когато Евандро успя да засече с глава едно центриране от корнер, но неговият удар премина покрай лявата греда.

Пет минути по-късно Жеферсон успя да се справи с трима играчи на Кариана и стреля по земя, но неточно.

В 28-ата минута Рубен Пинто пробва изстрел от около 20-тина метра, вратарят на Кариана Петър Начев изби, а при добавката Тони Уот прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада.

В 32-ата минута Кариана откри резултата с първата си по-опасна атака. Цветомир Тодоров засече по перфектен начин центриране от корнер.

Само три минути по-късно ЦСКА изравни. Тиаго Родригес се разписа след като стреля по земя от 20-тина метра. Вратарят на Кариана също има вина за попадението, след като не успя да се намеси по най-добрия начин.

През втората част футболистите на ЦСКА владеят притежанието на топката и нападат, но без сериозни положения. Тиаго, Уот и Пинто отправиха изстрели, но бяха неточни.

Треньорът на „червените“ Милош Крушчич започна със смените. В 61-ата минута в игра се появиха Али Соу, Греъм Кери, Кристиян Малинов и Валентин Антов.

В 65-ата минута Мартин Николов от Кариана получи първия жълт картон в мача.

Тиаго донесе пълния обрат за ЦСКА в 72-ата минута. Голът беше отбелязан по подобие на първия – с удар от границата на наказателното поле за 2:1.

Три минути след това Али Соу шутира, но топката прелетя покрай лявата греда.

В последната минута на срещата все пак и Али Соу записа името си сред голмайсторите, след като изпълни по безапелационен начин дузпа. Греъм Кери нахлу отляво в наказателното поле и бе задържан за фланелката. Главният съдия не се поколеба и отсъди наказателния удар.

Съставът на ЦСКА: 30. Витаутас Черниаускас, 27. Асен Дончев, 28. Пламен Гълъбов, 24. Нуно Томаш, 3. Жеферсон, 6. Рубен Пинто (к), 20. Тиаго Родригес, 7. Денис Давидов, 14. Вив Соломон-Отабор, 9. Тони Уот, 10. Евандро

Резерви: 1. Илия Шаламанов (в), 13. Кристиян Сотиров (в), 18. Брадли Мазику, 25. Раул Албентоса, 26. Валентин Антов, 15. Кристиян Малинов, 8. Греъм Кери, 22. Али Соу, 2. Андрей Йорданов, 4. Християн Петров, 5. Йоан Бауренски, 29. Христо Панчев, 15. Росен Петров

Кариана Ерден: Петър Начев, Георги Търтов, Стоян Предев, Николай Дичев, Мартин Николов, Симеон Русев, Ангел Бастунов, Георги Чакъров, Реджеб Халил, Цветомир Тодоров, Евгени Игнатов