Отборът на Поморие разгроми Оборище Панагюрище с 5:1 в мач от 16-я кръг на Втора професионална лига.

Домакините ликвидираха интригата още до почивката,на която се оттеглиха с аванс 4:0.

Още в 6-та минута Ахмед Ахмедов откри с добавка след отразен удар на Христо Лемперов. Десет минути по-късно Иван Колев удвои след хубав извеждащ пас на Бекир Расим. Отново Ахмедов оформи класиката във 21-та минута с премерен удар по диагонала.

В 31-та минута Расим покачи на 4:0 след майсторско изпълнение с глава.

И през второ полувреме поморийци продължиха да доминират.Разписа се и Кирил Георгиев,който след час игра порази горния ляв ъгъл от пряк свободен удар. Гостите стигнаха до почетно попадение във 63-та минута чрез резервата Васил Тачев, пишат от Пресслужбата на Поморие.

Победата беше пета поредна за възпитаниците на старши треньора Малин Орачев,които впечатлиха със силен финален спринт на края на годината.

Следваща среща отборът на ОФК Поморие гостува на Спартак Плевен на 10.12, събота от 14:00 часа.