В напечено морско дерби с много картони Поморие се наложи над Несебър с 3:1 в 13-ия кръг на Втора лига.

Домакините поведоха с 2:0 още до почивката. Иван Колев откри с глава в 23-та минута, а в 44-та Ахмед Ахмедов удвои на празна врата.

Четири минути след почивката Христо Лемперов можеше да направи резултата класически ,но уцели лявата греда. Поморийци все пак стигнаха и до 3-ти гол в 68-та минута,когато се разписа отново Иван Колев.И за трите попадения със асистенции се отличи Милен Танев.Гостите стигнаха до почетен гол чрез капитана Николай Костов в 77-та минута от дузпа.

Съперниците завършиха мача с човек по-малко,след като главният съдия Георги Давидов отстрани от игра Деян Лозев от Поморие в 71-та минута с директен червен картон и Иван Цачев от Несебър за втори жълт картон 3 минути по-късно.