Елитният Пирин Бл обърна от 0:1 до 3:1 втородивизионния Локомотив Сф в контрола, играна пред 200 зрители на помощния терен в столичния квартал „Надежда“.

Двете полувремена бяха коренно различни като поведение на двата отбора на терена. До голяма степен то бе обусловено от съставите, на които разчитаха двамата треньори.

През първата част наставникът на Локо Сф Ангел Колев заложи на стандартния си състав, който не променя никога, освен ако няма контузени или наказани. За пиринци имаше и млади момчета през първото полувреме.

През второто полувреме обаче Ангел Колев смени всички титуляри, пусна резервите, както и момчета на проби, докато в състава на Пирин Стефан Генов вкара опитни играчи като Влади Златинов и Иван Цветков, както и шилото Тони Тасев.

Затова през първото полувреме Локо Сф не само бе равностоен, но и проведе по-опасните атаки и поведе с 1:0. След невероятен пропуск на празна врата в 32-ата минута Димитър Георгиев се реваншира и при бърза контра на Мисяк той завърши с удар от движение за 1:0 в 41-ата минута.

Второто полувреме обаче бе изцяло за гостите от Пирин. Набързо Тони Тасев вкара два гола, първият от дузпа в 49-ата, а вторият две минути по-късно за 1:2.

После Тасев асистира и на Влади Златинов за 1:3 в 69-ата минута. Благоевградчани пропуснаха още няколко чисти положения срещу резервите на Локомотив и мачът приключи при този резултат.

ЛОКО СФ – ПИРИН БЛ 1:3

1:0 Д. Георгиев 41, 1:1 Т. Тасев 49-дузпа, 1:2 Т. Тасев 51, 1:3 Вл. Златинов 69

ЛОКО СФ: Любенов, Хадзилиадис, Виячки, Горанов, Пидев, Бузукис, Христов, Ризов, Пеев, Мисяк, Д. Георгиев /Витков, Паскалев, Комитски, Григоров, Тодоров, Пунев, Ангелов, Зл. Бонев, К.Бонев/ Старши треньор – Ангел Колев

ПИРИН: Кр. Костов, Божинов, Мичев, Ханс, Кощърна, Чапов, Траянов, Ст. Костов, Муйеци, Бенгюзов, Благов /Аргилашки, Ганев, Грозданов, Хр. Младенов, Пенев, Тасев, Вл. Златинов, Ив. Цветков/ Старши треньор – Стефан Генов