Левски победи Струмска слава с 4:0  в контрола на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Головете отбелязаха Марин Петков (5), Билал Бари (10), Димитър Костадинов(44) и Ивайло Найденов(81)

Срещата започна по-активно за "сините", които отбелязаха чрез Марин Петков. С асистенция се отличи Билал Бари, който му предостави топката на добра позиция около точката на дузпата.

В 10-ата минута именно Бари удвои за "сините", след като Драган Михайлович центрира хубаво към мароканският нападател, който успя да отбележи.

10 минути по-късно Георги Миланов намери Здравко Димитров зад гърба на защитата на Струмска слава, но прехвълящият удар на Здравко Димитров беше твърде слаб и защитник на гостите изби встрани. В 23-ата минута най-активният за Левски Билал Бари шутира отблизо, но ударът му мина покрай вратата на Петър Маринов. След малко повече от половин час игра след отбита от корнер топка Патрик-Габриел Галчев стреля от около 25 метра, но стражът на гостите показа хубав рефлекс и изби в ъглов удар.

4 минути преди почивката "сините" организираха добра контраатака чрез Димитър Костадинов, който обаче предпочете да подаде към Бари, вместо да завърши сам. Мароканецът бе в положение на засада и попадението му бе отменено. Три минути по-късно добра многоходова комбинация между Марин Петков и Димитър Костадинов изведе последния сам срещу вратаря, след което бившият футболист на Царско село съумя да отбележи.

Минутите след почивката бяха много спокойни, като първият по-сериозен удар беше на Марин Петков около 20 минути след началото на втората част. Няколко минути по-късно хубав пробив на Иван Горанов завърши с пас, който откри възможност за изстрел на Костадинов от 13-14 метра, но изпълнението на автора на третия гол за Левски бе крайно неточно.

Четвърт час преди края Асен Митков изведе добре Васил Димитров, но юношата на Левски бе застигнат бързо от играч на Струмска слава, който изби изстрела му в ъглов удар.

Десетина минути преди края на срещата Иван Горанов центрира добре отляво, а Ивайло Найденов останал непокрит отбеляза с глава от близко разстояние.

Само няколко минути по-късно и Антоан Стоянов имаше възможност да се разпише, но ударът му от дъгата на наказателното поле бе в центъра на вратата на Симеонов. В ответната атака гостите имаха възможност да отбележат, но ударът на играч на радомирци намери крака на футболист на "сините".

ЛЕВСКИ - СТРУМСКА СЛАВА 4:0

1:0 Марин Петков (5)

2:0 Билал Бари (10)

3:0 Костадинов (44)

4:0 Найденов (81)

ЛЕВСКИ ( 4-1-4-1):  66.Андреев – 91. Михайлович(4.Горанов), 6. Найденов(34. Костадинов), 33. Кордоба(30. Войнов), 22. Галчев(32. Арахангелов) – 89. Краев(41. Александров), 7. Миланов (27.Стоянов) – 20. Костадинов(36. Димитров), 88. Петков(35. Тодоров), 11. Димитров(14. Динев) – 19. Бари(27. Митков)

Резерви: 12. Ивайло Неделчев (В), 4. Иван Горанов, 14. Денис Динев, 17. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 30. Петър Войнов, 32. Николай Арахангелов, 34. Божидар Костадинов, 35. Любомир Тодоров, 36. Васил Димитров, 41. Георги Александров

Старши треньор: Станимир Стоилов

СТРУМСКА СЛАВА (4-4-1-1): 1. Петър Маринов (99. Симеонов), 91. Борис Иванов, 71. Томас Добрев, 3. Румен Сандев(4. Аврамов), 77. Никола Борисов, 11. Денислав Мицаков(жк)(14. Щерев), 5. Мартин Костов, 8. Георги Янев (88. Тунгаров), 9. Александър Аспарухов, 2. Борислав Николов - к, 10. Милислав Попович

Резерви: 99. Симеон Симеонов, 4. Мартин Аврамов, 14. Николай Щерев, 16. Кристиян Кирилов, 20. Кристиян Китов, 88. Антон Тунгаров