Отборът на Лудогорец-2 постигна минимална, но ценна победа като гост над Поморие с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Втора лига. Единственото попадение в срещата реализира влезлият като резерва Андриан Димитров.

През първото полувреме двата отбора показаха равностойна игра, като домакините от Поморие разчитаха предимно на изсипани топки в наказателното поле, а "орлите" - на бързи контраатаки.

До почивката головите ситуации бяха малко, попадение не падна и всичко остана да се решава през втората част, съобщава официалният сайт на Лудогорец.

В нея съперниците показаха по-отворен футбол, но бранителите действаха сигурно и нулевото реми се запази чак до 82-ата минута.

Тогава Ивайло Климентов пусна хубав пас между двама бранители за Доминик Янков, той настигна топката почти до аутлинията и центрира прострелно по земя около границата на вратарското поле.

Там Димитров засече хладнокръвно и оплете топката в мрежата за победното 1:0.

Лудогорец-2 е осми във временното класиране във Втора лига с мач по-малко и 26 точки, колкото има и деветият Поморие.