Лудогорец II записа убедителна победа с 4:0 в контролна среща с Вихър (Славяново). Двата отбора премериха сили на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Ради Здравков откриха резултата в 21-ата минута, когато Хюсеин Кольовлуев прати топката в мрежата с красива странична ножица. Димитър Митков удвои в 41-ата минута, след хубава самостоятелна акция и първото полувреме завърши при резултат 2:0.

През второто гостите получиха правото да изпълнят дузпа в 67-ата минута, но ударът на техния футболист срещна гредата и до попадение не се стигна. Димитър Митков направи резултата класически в 79-ата минута с втория си гол в мача. В последната минута на редовното време точен за 4:0 бе лекувалият дълго време контузия Цветослав Петров.

"Опитахме да покажем нашата игра и в много моменти успяхме. Мисля, че постепенно намираме себе си и се приближаваме до това, за което работим в тренировъчния процес", коментира след последния съдийски сигнал помощник-треньорът Галин Иванов.

Лудогорец II игра в състав: Даниел Наумов, Илкер Будинов, Георги Вълчев, Преслав Петров, Димитър Илиев, Олег Димитров, Ерол Дост, Методи Стефанов, Ивайло Климентов, Димитър Митков, Хюсеин Кольоглуев (Георги Стоянов, Кристиян Кънчев, Светослав Славчев, Дамян Дамянов, Цветослав Петров).