Дубълът на Лудогорец записа втора победа след два изиграни мача от началото на новия сезон във Втора професионална лига. Този път като гости в Бистрица победиха с 2:1 съперниците от ЦСКА 1948.

"Орлите", водени от старши треньора Захари Сираков, започнаха ударно срещата и отбелязаха два гола във вратата на "червените" още в първите минути след началния съдийски сигнал. Рай Насименто откри резултата в четвъртата минута. Само две по-късно Хюсеин Кельовлуев удвои преднината за Лудогорец.

След точните попадения обаче разградчани започнаха да губят единоборствата за топката. Треньорският щаб прибегна до промяна в тактическата схема, но jалантите на родния шампион изпуснаха редица голови положения, с които имаха шанс да затворят мача.

Домакините върнаха един гол в 16-тата минута, оформяйки крайния резултат 2:1, малко след като изтече четвърт час от началото на двубоя. Вторият представителен тим на Лудогорец не допусна да се стигне до изравняване и запази резултата в своя полза до последния съдийски сигнал.

Напрежението на терена се запази до финала, като в 94-тата минута Константин Димитров от Лудогорец напусна терена, след като натрупа два жълти картона.

Много съм доволен от представянето ни, вече и като гости показваме нивото, което демонстрираме на свой терен - нещо, което липсваше, коментира старши треньорът на дубъла на Лудогорец Захари Сираков за отличния старт на новия шампионатен сезон.

В следващия трети кръг от програмата на Втора професионална лига разградчани ще посрещнат у дома Дунав от Русе.