Добруджа победи у дома Струмска слава с 2:0 в мач от 13-ия кръг на Втора лига. Тимът от Добрич спечели 3-ата си победа от старта на сезона с голове на Цветелин Радев в 55-ата минута и Ерай Карадайъ в 70-ата минута.

След този успех Добруджа заема 11-ото място в класирането с актив от 13 точки, а Струмска слава е на позиция напред с актив от 15 точки.

В опашкарското дерби играно днес Нефтохимик и Янтра Габрово завършиха 1:1 като домакините изпуснаха трите точки в добавеното време на срещата. Първо Цветомир Цонков откри резултата в 50-ата минута, но в добавеното време на срещата Християн Кожухаров възстанови равенството. Така двата тима взеха по 1 точка, но са в зоната на изпадащите с актив от 5 и 4 точки, като Янтра е на 15-ото място, а тимът от Бургас е 16-ти.